Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete si udělat výlet za hranice, ale zároveň se nechcete trmácet v autě do vzdáleného města? Možná vás překvapí, že 15 km za hraničním přechodem Hřensko se nachází unikátní skalní most, který patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v Saském Švýcar...

TIP NA VÝLET: Úchvatný skalní most jen pár kilometrů za hranicemi. Vyrazte na BASTEIBRÜCKE!

Basteibrucke
zdroj: Thinkstockphotos Basteibrucke
aktualizováno 11.06.2017, 00:51 | 11.06.2017, 00:51 | DyA

Chcete si udělat výlet za hranice, ale zároveň se nechcete trmácet v autě do vzdáleného města? Možná vás překvapí, že 15 km za hraničním přechodem Hřensko se nachází unikátní skalní most, který patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v Saském Švýcarsku.

Výlet do Bastei je ideální pro všechny aktivní rodiny, které milují přírodu i procházky.

 

Neotřelý výlet

Připravte se na to, že celá cesta na vyhlídkovou skálu, která se tyčí 190 metrů nad hladinou země, bude poměrně strmá a náročná. Zabere přibližně 5 km, ale věřte, že se vám výstup vyplatí. Cesta se řadí mezi středně náročné, takže ji neabsolvujte s dětským kočárkem nebo na invalidním vozíku.

 


Co vás čeká na vrcholu?

Na vrcholu se můžete těšit na krásnou vyhlídku a především na přírodní rezervaci Naturschutzgebiet Bastei, která je dechberoucí za každého ročního období. Rozhodně si s sebou vezměte foťák, protože až uvidíte most Basteibrücke, tak nebudete vědět, kdy s focením přestat. Počítejte s tím, že pokud se na tento výlet vydáte o víkendu, bude nahoře pěkně rušno. Už dávno není Basteibrücke zapadlým místem, ale naopak turistické centrum Saského Švýcarska. Díky upravené turistické stezce se na vyhlídku vydávají i senioři. Takže pokud máte v rodině akční babičku nebo dědečka, rozhodně je přiberte do party.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 tipy na jednodenní VÝLET ve STŘEDOČESKÉM KRAJI!
Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý ČERVEN
Víkend ve Vídni: Víc než Sacher dort a vídeňská káva


Kde nechat auto?

Předpokládáme, že se do Bastei vydáte po vlastní ose, a tak vás asi potěší, že těsně za městem je zřízeno centrální parkoviště. Až půjdete z vyhlídky zpět k autu, zajděte ještě do centra. Možná vás překvapí, že maličké město žije v každou denní hodinu a je připraveno na příval turistů. V místní hospůdce si dejte lokální pokrmy, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře