Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoční nákupy dávají rodinnému rozpočtu pěkně zabrat. Rozhodně se vyplatí, když o nákupech budete ekonomicky přemýšlet a rozvrhnete si, kde dárky nakoupíte. Někteří volí přelidněná nákupní centra, jiní se vydávají za hranice.

Vánoční nákupy u sousedů! Kam vyrazit pro oblečení a kde nakoupit hračky?

Vánoční nákup
zdroj: Thinkstockphotos Vánoční nákup
aktualizováno 19.11.2017, 00:35 | 19.11.2017, 00:35 | DyA

Vánoční nákupy dávají rodinnému rozpočtu pěkně zabrat. Rozhodně se vyplatí, když o nákupech budete ekonomicky přemýšlet a rozvrhnete si, kde dárky nakoupíte. Někteří volí přelidněná nákupní centra, jiní se vydávají za hranice.

Vybrali jsme pro vás ty nejvýhodnější věci, které nakoupíte v zahraničí. 

 

Do NĚMECKA za oblečením


Už dávno neplatí, že se do Německa jezdí jenom za levnými a kvalitnějšími potravinami. V poslední době se Mekkou všech "šopaholiků" staly Drážďany a všemi oblíbený obchod Primark. Tento původně irský maloobchod si zamilují snad všichni lidé, kteří si chtějí koupit jednoduché, ale i módní kousky za pár kaček. Výhodně nakoupíte pyžama, župany, spodní prádlo, oblečení pro děti, ale i doplňky do bytu nebo kosmetiku. Určitě vás potěší, že v Primarku lze platit českými platebními kartami a oblečení lze vrátit do 28 dní od koupi. Primark se nachází v Centrum Galerie, ve kterém najdete i další oděvní značky. Jenom pár kroků od Galerie je další obchodní centrum, a to Altmarkt-Galerie. Doporučujeme vám, abyste si na nákup v Drážďanech vyhradili celý den. Jedině tak stihnete navštívit nejen všechny obchodní centra a pasáže, ale i prohlídku historického jádra a vánočních trhů.

 

PRIMARK
Kdy mají otevřeno? Od pondělí do soboty od 9:30 - 20:00, v neděli je zavřeno.
Jak se tam dostanu? Z Prahy do Drážďan se dopravíte vlakem, autobusem či autem.
Kde zaparkuji? Přímo v Centrum Galerii.
Kolik stojí parkoviště? První hodina 1,50 €, každá další započatá hodina 1 €, denní parkování 5 €.
Adresa? Centrum Galerie Dresden, Trompeterstr. 5, Dresden 01069
Co všechno nakoupím? Módní kousky, pyžama, spodní prádlo, doplňky do bytu, kabelky, kufry či kosmetiku. 

 

 

Po cestě zpátky se můžete zastavit v jednom z německých supermarketů. Ty jsou proslulé kvalitnějšími výrobky za stejné, nebo dokonce nižší ceny, než je tomu v Česku. Podívejte se třeba po kečupech, mořských plodech, džusech či mléčných výrobcích. Určitě vás potěší bohatý sortiment.

 

Hračky a domácí potřeby nakoupíte v POLSKU


Polské tržnice se těší velké oblibě především díky nízkým cenám. Ať už vyrazíte do Kudowy Zdróje, nebo do Polského Těšína určitě neuděláte chybu. A na co se zaměřit? Vyplatí se nákup společenských oděvů, ale i hraček nebo domácích potřeb. Samozřejmě, že tržnice nabízí i mnoho oblečení, ale zde je důležité, abyste porovnali, zda cena opravdu odpovídá kvalitě. V posledních letech jsme sami zaznamenali, že například cena pyžama je mnohem vyšší, než tomu bylo před pěti lety. V každém případě se ale podívejte po kabátech nebo zimních bundách. Tržnice jsou bohaté i na stánky s potravinami, které lákají Čechy především na levné máslo. Než se necháte zlákat nízkými cenami, podívejte se na etiketu. Mohlo by se totiž stát, že byste si místo másla koupili margarín.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE 
Jak se tam dostanu? Kudowa Zdrój se nachází cca 8 km od hraničního přechodu Běloves, do Polského Těšína pojedete 35 km z Ostravy.
Kde zaparkuji? Přímo u tržnice. 
Co všechno nakoupím? Župany, hračky, společenský oděv, domácí potřeby, kabáty, potraviny jako je máslo či uzeniny. 
Na co si dát pozor? Pozorně čtěte etikety výrobků.

 

 

SLOVENSKO ve znamení alkoholu


Myslíte si, že nákup oblečení nebo potravin vás na Slovensku vyjde levněji? Opak je bohužel pravdou. Výhodněji ale nakoupíte alkohol, a to především borovičku nebo třeba demänovku, která chutná podobně jako becherovka. Co se ale rozhodně vyplatí koupit, jsou lázeňské pobyty. Nemusíte se kvůli nim vydávat až na Slovensko, protože lázně mají své webové stránky, na kterých můžete pořídit dárkové poukazy. Takový dárek určitě potěší vašeho partnera, ale třeba i rodiče nebo prarodiče. Například zde naleznete přehled všech termálních lázní. Při výběru myslete na léčebné účinky, ale i dopravní dostupnost.


ČTĚTE TAKÉ:

Hledáte vánoční dárky, které skutečně potěší? Máme tipy pro manžela, děti i nejlepší kamarádku
Omezený rozpočet na vánoční dárky? NÁVOD, jak chytře nakoupit ve slevách
Kolik stojí Vánoce?


Značkové RAKOUSKO


Bydlíte blízko rakouských hranic? Pak si můžete užívat výhody našich jižních sousedů. Za zmínku stojí nákupy ve vídeňském Primarku, který nabízí stejný sortiment jako ten drážďanský. Můžete se těšit na výhodné ceny základních kousků, ale třeba i na kosmetiku nebo bytové doplňky. Primark se nachází v obchodním centru G3 v Gerasdorfu, kde mimo jiné naleznete i další značky, které u nás nejsou. Náročnější z vás si můžou užívat faktu, že Rakousko nabízí i jeden z nejlepších outletů ve střední Evropě. Konkrétně se jedná o Parndorf, který je vzdálený 30 minut autem z Vídně. 

 

 

PRIMARK
Kdy mají otevřeno? Od pondělí do středy od 9:30 do 19:00, ve čtvrtek a v pátek od 9:30 do 20:00, v sobotu od 9:00 do 18:00. V neděli a ve svátky je zavřeno.
Jak se tam dostanu? Vlakem ze Znojma a Břeclavi na nádraží Floridsdorf, odkud jezdí bezplatný autobus Shopping Resort Shuttle Bus. Další možností je auto. 
Kde zaparkuji? Přímo u nákupního centra, kde je přes 4000 parkovacích míst. 
Adresa? G3 Shopping Resort, G3 Platz 1, Gerasdorf bei Wien
Co všechno nakoupím? Módní kousky, pyžama, spodní prádlo, doplňky do bytu, kabelky, kufry či kosmetiku. 
PARNDORF
Kdy mají otevřeno? Od pondělí do čtvrtka od 9:30 do 20:00, v pátek od 9:30 do 21:00, v sobotu od 9:00 do 18:00. V neděli a ve svátky je zavřeno.
Jak se tam dostanu? Autem. 
Kde zaparkuji? Přímo u outletu.
Adresa? Gewerbestraße 4, 7111 Parndorf
Co všechno nakoupím? Módní kousky od světoznámých značek.

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

www.galaxyleginy.cz 16:22 20.11.2017
Hledáte super Vánoční dárek pro sebe nebo dceru? http://www.galaxyleginy.cz/prices-drop