Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? Přespíte v zámeckých komnatách a přes den budete relaxovat ve wellness nebo se procházet po zámeckých zahradách...

Víkend jako z pohádky? Objevili jsme pro vás nejkrásnější zámecké hotely v Česku

Hotel Chateau Kotěra
zdroj: Hotel Chateau Kotěra Hotel Chateau Kotěra
aktualizováno 31.08.2019, 15:30 | 31.08.2019, 15:30 | doma.cz

Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? Přespíte v zámeckých komnatách a přes den budete relaxovat ve wellness nebo se procházet po zámeckých zahradách...

Tento odpočinek bude opravdu pohádkový, ani nemusíte dodržovat královskou etiketu. Podívejte se na wellness zámecké hotely a vyrazte třeba se svou drahou polovičkou na romantický víkend. Podzim brzy zahalí zámecké parky do hřejivých barev, které vás nabijí pozitivní energií a dovolí vám na chvíli vydechnout.

 

Chateau Herálec & Spa

 

Zámecký hotel - 5
(Foto: spa.cz)


Chateau Herálec & Spa nabízí unikátní designové ubytování a exkluzivní servis na jednom z nejkrásnějších romantických zámků v Čechách. Tento jedinečný boutique hotel se stal jak symbolem kvality a luxusu, tak i pohody a soukromí. K ubytování slouží stylové a prostorné pokoje, které vás přenesou zpět do dob zámožných hradních pánů a vytváří tak atmosféru výjimečného šlechtického sídla. Opravdový kulinářský zážitek si odnesete z překrásné zámecké restaurace umístěné v nejstarších prostorách zámku na místech bývalé středověké tvrze.


Chateau St. Havel - Wellness hotel

 

Zámecký hotel - 6
(Foto: spa.cz)


Chateau St. Havel je wellness hotel nacházející se nedaleko centra hlavního města Prahy v Krči. Je to zrekonstruovaný novogotický zámek, který leží na vlastních rozsáhlých pozemcích, uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Nevšedním zážitkem se pro vás určitě stane Wellness Centrum Infinit, který poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti wellness, ve které nabízí hned 2 privátní wellness zóny.


Chateau Zbiroh

 

Zámecký hotel - 4
(Foto: spa.cz)


Zámecký hotel Zbiroh se nachází v krajině Křivoklátských lesů mezi Prahou a Plzní. Je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni, jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti jako Alfons Mucha a Ema Destinová. Doporučujeme navštívit zámeckou krčmu U Rudolfovy kratochvíle, kde si můžete dopřát nevšední gastrozážitek u poháru dobrého vínka nebo žejdlíku pivního moku. Ano, jde o středověkou restauraci, kde se servíruje na keramickém nádobí, personál je dobově oděný a interiér, který je středověkem laděný, vás jistě ohromí.


Chateau Monty SPA Resort

 

Zámecký hotel - 3
(Foto: spa.cz)


Chateau Monty SPA Resort Mariánské Lázně s tradicí od roku 1901 a působivým secesním interiérem je situován v lesoparku nad městem, jen 10 minut chůze od centra. Představuje ideální místo pro dovolené, wellness víkendy, svatby i oslavy. Jako poklidná oáza pro vaši tělesnou i duševní svěžest vám SPA Chateau Monty nabízí dokonalý odpočinek a omlazení přímo v komfortním prostředí hotelu, kde dochází ke spojení fantastických tělo hýčkajících procedur a zážitkových terapií.


ČTĚTE TAKÉ:

Co s sebou na wellness víkend?
Tip na výlet: Vídeň nechte na advent, v létě si užijte Salcburk
TIP NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Co stihnout a zažít v Amsterdamu?


Zámecký hotel Liblice

 

Zámecký hotel
(Foto: spa.cz)


Nachází se jen kousek od hlavního města v okrese Mělník. Jedinečnost tohoto resortu naleznete ve vybavení pokojů historickým nábytkem, který umocní pohodu a romantickou atmosféru vašeho pobytu. V nabídce je také moderní zařízení pokojů pro ty, kteří netouží prožít jedinečné okamžiky jako v pohádce.


Spa Hotel Lužec

 

Zámecký hotel - 7
(Foto: spa.cz)


Nejčistší vzduch a pramenitá voda, ticho a okouzlující příroda, krásný výhled a neopakovatelná středověká atmosféra v kombinaci s komfortem a prvotřídním servisem nedaleko Karlových Varů vám nabídne pohádkovou dovolenou, dodá vám sílu a dobrou náladu! Spa & Wellness Hotel Zámek Lužec stylizovaný jako lovecký zámeček českého krále Karla IV. vás svým vzhledem a zařízením interiérů přenáší do slavných dob minulosti. Jediné, co působí současně, je vynikající úroveň péče a maximální komfort, počínaje krásně zařízenými pokoji a konče širokým sortimentem léčebných a relaxačních programů.


Chateau Kynšperk

 

Zámecký hotel - 2
(Foto: spa.cz)


Kvetoucí louky, staleté stromy, řeky, malá jezera a mnoho krásných vesnic potkáte, když vyrazíte do Chateau Kynšperk. Nachází se v lázeňském trojúhelníku a kromě ubytování v zámeckých pokojích nabízí také wellness centrum, restauraci, rozlehlý park kolem celého areálu, jezírko, fontánu a oboru s daňky.


Lázně hotel Vráž - Zámek

 

Zámecký hotel
(Foto: spa.cz)


V romantickém prostředí jihočeské krajiny, v údolí řeky Otavy leží lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž. Svým návštěvníkům poskytuje klid a dostatek soukromí. Díky ubytování v zámku si zde budete připadat jako v pohádce. Komplex sídlí v prostorách novogotického zámečku, který byl v letech 1932 – 1936 přestavěn a ke kterému byly přistavěny lázeňské budovy. Lázně Vráž se pyšní rozmanitou nabídkou léčebných, relaxačních i zkrášlujících procedur.


Wellness hotel Rezidence

 

Zámecký hotel
(Foto: spa.cz)


V nádherné přírodě Novohradských hor v Jižních Čechách se nachází čtyřhvězdičkový Wellness hotel Rezidence. Pokud si toužíte odpočinout od všedních dní a každodenního stresu, tento hotel obklopený krásným okolím je pro vás ideální volbou. Hotel vznikl v původním městském paláci a tak na vás hned po příjezdu dýchne historická atmosféra.

 

Panství Dlouhá Lhota

 

Zámecký hotel - 1
(Foto: amazingplaces.cz)


Díky svému umístnění v malebné brdské krajině nedaleko Prahy a díky jedinečné neopakovatelné atmosféře je tento hotel vyhledáván nejen pro relaxaci, firemní akce, svatby a oslavy, ale i pro příjemné posezení s přáteli či známými v místní restauraci či zámeckém parku. Lichotivě zrekonstruované sídlo s historií sahající až do roku 1336 obklopuje příjemný park, ve kterém najdete dokonce i meditativní svatyni s megalitickými stavbami.

 

Chateau Clara futura

 

Zámecký hotel - 2
(Foto: amazingplaces.cz)

 

Zažijte nezapomenutelné setkání minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Renesanční zámecký objekt s překrásnou kaplí, obklopený relaxačními zahradami a nabitý moderními technologiemi najdete v Dolních Břežanech u Prahy. Citlivé designové propojení původních dobových prvků s moderní architekturou, každý pokoj je unikátní.

 

Kde hledat?

* Nemusíte jezdit daleko. Zadejte si do vyhledávání "zámecký hotel" nebo "ubytování na zámku" a zapátrejte ve vašem regionu. Na Instagramu hledejte pod #chateau nebo #zameckyhotel.

 

* Chcete-li víkend spojit s wellnessem, přehlednou nabídku má web spa.cz.

 

* Míříte-li za luxusním ubytováním a vysokou gastronomií, nápaditá je gastromapa Lukáše Hejlíka na gastromapa.hejlik.cz.

 

* Chcete-li ubytování dostatečně luxusní a vskutku výjimečné, inspirujte se na amazingplaces.cz. Pokud chcete víc než jen někde přespat, ale spojit víkend s rozmazlováním, luxusem a interiéry, které vám vezmou dech, tady budete mít z čeho vybírat.

 

Hotel Chateau Kotěra

 

Hotel Chateau Kotěra
(Foto: Hotel Chateau Kotěra)

 

Nedaleko Kolína, uprostřed anglické zahrady, najdete zámecký hotel Chateau Kotěra, který se hrdě pyšní nejen vysokým gastronomickým zážitkem, ale také nezapomenutelnou atmosférou první republiky. Celý hotel se nese v duchu neoklasicismu a vznikl pod taktovkou významného architekta Jana Kotěry. Celou atmosféru dokreslují originály a repliky z původní doby. Dokonalou třešničkou na dortu je zámecká restaurace, která pod vedením současného majitele Roberta Chejna nabízí dokonalé chuťové zážitky, a ještě mnohem víc. Robert spojil své síly s cukrářským a pekařským mistrem Josefem Maršálkem, který vedl několik let cukrářský tým v Harrods a pekl i pro anglickou královnu. Společně je pojí láska k dokonalému a kvalitnímu jídlu, a proto založili značku Fat Brothers, která nabízí nevídané slané i sladké delikatesy ve skle, které si můžete odnést domů. Díky ochotnému personálu se zde budete cítit jako doma. Je možné si dohodnout prohlídku, při které si můžete prohlédnout unikátní vybavení a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie této stavby a o rodině Mandelíkových, která dala tento zámek postavit.

 

Máte další pohádkový tip? Podělte se.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zuzka 13:34 05.09.2019
Určitě by to tam byl krásný víkend. Mně ale úplně stačí, když mě vezme přítel někam pod stan. Důležité pro mě je, že někam jedem a kam je mi jedno. Koupili jsme si nový stan https://armik.cz/stan-hochstein-olivovy/ a minulý víkend jsme ho poprvé vyzkoušeli a bylo to fajn.