Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud jde o cestování, mileniálové boří zavedená pravidla a vydávají se do světa stále častěji na vlastní pěst. Na Instagramu již pod hashtagem solotravel nasdíleli více než 4,6 milionu příspěvků. Díky rozvoji technologií je nezávislé cestování sn...

Vydáváte se na cesty samy? Sedm tipů sólo cestovatelkám

Na dovolené
zdroj: Thinkstockphotos Na dovolené
aktualizováno 07.07.2019, 00:00 | 07.07.2019, 00:00 | doma.cz

Pokud jde o cestování, mileniálové boří zavedená pravidla a vydávají se do světa stále častěji na vlastní pěst. Na Instagramu již pod hashtagem solotravel nasdíleli více než 4,6 milionu příspěvků. Díky rozvoji technologií je nezávislé cestování snazší a do svých vysněných destinací vyrážejí stále častěji samy i ženy.

Místa, která si při svých cestách sóloví cestovatelé oblíbili, bývají prodle průzkumu agentury Canvas8 mimo hlavní turistické destinace – mileniálové si vybírají neobvyklá a méně navštěvovaná místa a upřednostňují je před známějšími evropskými turistickými magnety, jako je Řím, Londýn nebo Barcelona, neboť vyhledávají jedinečné zážitky, které budou moci objevit a sdílet na sociálních sítích.

 

Uvažujete, že na sólo dovolenou vydáte také? Společně se společností Samsung a průvodkyní a influencerkou Ancou Ralucou Muresan, máme tipy pro cestovatelky, které chtějí prozkoumat méně známé evropské destinace uchovat správně své vzpomínky.

 

1) Naučte se před odjezdem dvacet nejdůležitějších frází


Naučit se alespoň základy místního jazyka může být nesmírně užitečné. Pomůže vám to doptat se na jednoduché věci, např. při hledání cesty nebo když budete potřebovat někoho požádat o pomoc. Navíc si za své úsilí ještě získáte uznání místních.


2) Vytvořte si kalendář s nejatraktivnějšími „instagramovatelnými“ místy


Budete chtít sdílet momentky z cest se svými přáteli, rodinou i fanoušky. Nejenže tak budou všichni vědět, kudy právě cestujete, ale možná je dokonce inspirujete, aby daná místa také navštívili! Než se vydáte na cestu, věnujte trochu času přípravě a ještě před odjezdem si naplánujte několik hlavních příspěvků. Až potom do cílové země dorazíte, budete moci nafotografovat obsah, který chcete, a už si nebudete muset dělat starosti, jak budou snímky ve vašem feedu vypadat.

 

cestování
(Foto: Getty Images)

 

3) Vyhraďte si 30 minut denně na zaznamenání nejlepších zážitků z každého dne


Při cestování neustále zažíváme něco nového. Je toho hodně, co je třeba vstřebat, takže si kromě fotografování také zapisujte své postřehy, abyste se k prožitým okamžikům mohli v budoucnu znovu vracet.

 

4) Zachyťte každičký kout města


Návštěva dosud nepoznaného města nabízí nekonečné množství památek a tajemství, která můžete zachytit. Využívjete možnosti svého fotoaparátu nebo mobilu, vsaďte třeba na širokoúhlý objektiv, který dokáže zachytit kompletní panorama. Vybavené jsou jím i současné smartphony (např. telefon Samsung Galaxy S10+ má objektiv se zorným úhlem 123 stupňů).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kdy se vyplatí dovolenou reklamovat a kdy nemáte šanci?
Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené
Dovolená k nezaplacení? 7 triků, jak na ní ušetřit a nezruinovat rodinný rozpočet

 

5) Tahle místa si z cestovního seznamu vyškrtněte


Velké metropole jsou out. In jsou svérázné destinace, které nejsou všeobecně známé. Předběhněte trend a zkuste zamířit do nové destinace ještě předtím, než se z ní stane nový hit. Mezi hlavní méně navštěvované, ale atraktivní destinace patří v roce 2019 Rumunsko, Srbsko a Černá Hora.

 

6) Cestujte jako místní


Ačkoli je jízda taxíkem mezi destinacemi často snazší a pohodlnější, jedním z nejzajímavějších a nejautentičtějších způsobů, jak se v novém městě dostat z bodu A do bodu B, je využít místní veřejnou dopravu. Často vám to poskytne skutečný pohled na život očima domorodce. Kromě toho uvidíte a uslyšíte věci, které byste po přímější trase minuli.

 

7) Nebojte se při fotografování experimentovat!


Když už jste v nové zemi obklopeni novými zvyky a lidmi, proč si tedy nezaexperimentovat s vlastním stylem fotografování? Zkuste jedinečným způsobem zachytit jídlo, styl a okolí. Přidejte neobvyklé pohledy, jako např. při focení přímo vzhůru nebo z vyvýšeného místa. Otestujte také možnosti dnešních telefonů. Chcete-li získat profesionálně vyhlížející snímky, zkuste například funkci Shot Suggestion, jíž je vybaven telefon Samsung Galaxy S10+ a která funguje jako příruční průvodce nastavením kompozice. Model Huawei P30 lite má zas jedinečný režim Super Night, díky kterému mohou uživatelé pomocí až 6sekundové nepřetržité ruční expozici zachytit živé, křišťálově čisté noční scény.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře