Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dochází vám už nápady, kam na výlet? Našli jsme pár míst, která jsou nejenom krásná a zajímavá, ale hlavně nejsou daleko. Z Prahy jste do hodinky tam.

Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 27.08.2017, 00:32 | 27.08.2017, 00:32 | doma.cz / sim

Dochází vám už nápady, kam na výlet? Našli jsme pár míst, která jsou nejenom krásná a zajímavá, ale hlavně nejsou daleko. Z Prahy jste do hodinky tam.

VELKÁ AMERIKA

 

Nádherný výlet vám zaručí takzvaný “český Grand Canyon“. Vápencový lom Velká Amerika se nachází nedaleko hradu Karlštejn. Lom je hluboký 80 metrů a na jeho dně jsou dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou. Obzvláště ty v létě lákají turisty ke koupání. Hluboký kaňon je možné si prohlédnout z nově vybudované vyhlídkové terasy. A že nemáte auto? Nevadí, do Velké Ameriky se dostanete za 45 minut autobusem číslo 311 z Prahy – Zličína.

 

výlet
(Foto: Oficiální zdroj)

 

POHÁDKOVÉ HRUSICE

 

Proč pohádkové? Tato vesnička ležící jen 22 kilometrů od Prahy byla domovem Josefa Lady a kocoura Mikeše. Můžete zde navštívit jeho památník a poté na základě mapy vystavené před kostelem sv. Václava se vydat po stopách Ladových obrázků. Dále je žhavým tipem i stálá výstava modelů Antonína Jedličky. Pokud vám vyhládne, neopomeňte hospůdku u Sejků v centru obce, která je vyzdobena kresbami Josefa Lady a v Husovicích je velmi oblíbená.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČESKÝ BROD

 

Město založené pražským biskupem Janem I. je jedním z mála středočeských měst, kde dodnes můžete vidět alespoň část středověkých hradeb s baštami. Dochovalo se také předbraní Kouřimské brány, původně románský kostel sv. Gotharda s renesanční zvonicí, masné krámy ze 16. století, nebo stará radnice, kterou českobrodští prý měli jako první v českých zemích. Velmi zajímavým místem v tomto městečku je i jeho podzemí, kde uvidíte i původní městskou šatlavu.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 

OKOŘ

 

Jedna z nejznámějších zřícenin je velkým lákadlem výletníků. Nejenom hrad, ale i jeho okolí stojí za návštěvu. Okolí Nového mlýna se pyšní zajímavými sochami, v blízkosti je i Budeč, kdysi významné přemyslovské hradiště s rotundou sv. Petra a Pavla. Svatováclavské legendy se zmiňují o tom, že na Budči v mládí pobýval a učil se žaltář, pozdější kníže Václav. Na návrší je odkryto základové zdivo bývalého kostela Narození Panny Marie.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 

LIBEREC

 

Mezi místní celebrity patří bílí tygři, kteří obývají místní zoologickou zahradu. Liberecká zoo je jedinou v České republice, která je chová. Dalším lákadlem je i centrum Babylon, což je zábavní a společenský komplex, který v sobě skrývá hotel, lunapark, zrcadlový labyrint a řadu obchodů a restaurací. Oblíbeným místem je i krytý aqvapark, zábavu si užijete i v IQ Landii nebo v IQ parku, kde si polámou hlavičky malí i velci.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co si nesmíte nechat ujít v SALZBURGU aneb Jednodenní výlet do severního srdce Rakouska

Kam na výlet i akce zdarma? Tipy pro zamilované, singles i rodiny na celý SRPEN

TIP NA VÝLET: Úchvatný skalní most jen pár kilometrů za hranicemi. Vyrazte na BASTEIBRÜCKE!

 

JABLONEC NAD NISOU

 

Město ukryté pod Jizerskými horami je je známé hlavně svou bižuterií. Tu si můžete prohlédnout v muzeu skla a bižuterie, kde je kromě toho k vidění i sbírka mincí, medailí a plaket. Dále je zde také šperkařská galerie Belveder. Najdete tu ale také největší českou prodejnu bižuterie a perlí, prodejní galerii Palace made in jablonec. Nejenom módní bižuterii, ale i skleněné lustry a svítidla, skleněné vánoční ozdoby a mnoho dalšího si můžete z Jablonce odvézt. A to nejen produkty koupené, ale i vlastnoručně vyrobené na zdejších workshopech. A když budete chtít vidět toto skleněné město shora, můžete jít na radniční věž v centru města, nebo na kamennou vyhlídkovou věž u výletní restaurace Petřín. V okolí Jablonce je ale mnoho dalších rozhleden, jako třeba rozhledna Nisanka nebo Bramberk, ze které uvidíte i Sněžku, Černou horu, bezděz nebo ještěd.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 

PLZEŇ

 

První, co se asi každému vybaví, je PIVO. Určitě se tedy vydejte do pivovaru, kde se zrodila pivařská legenda – Plzeňský Prazdroj. Fungují tu dokonce i prohlídky. Trasa vede místy, kde se pivo od počátku vyrábí a podíváte se i do historických pivovarských sklepů a nemine vás ani ochutnávka. Zajímavé je i Pivovarské muzeum. Pokud jste ale větším fanouškem pohádek, než piva, stavte se do Divadla Spejbla a Hurvínka. Tito dva jsou totiž plzeňskými rodáky. Tyto dva, ale i ostatní loutkové hrdiny, si můžete prohlédnout v Muzeu loutek přímo na hlavním plzeňském náměstí.

 

výlet
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře