Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stále si lámete hlavu s tím, co koupit svým partnerům pod stromeček, a ne a ne na nic přijít? Možná vám pomůže dárkologie, což je nová metoda výběru ideálního dárku pro vašeho partnera. Stačí vyplnit dotazník a poté vám bude nabídnuta typologie va...

Je váš partner tulimílek? S výběrem dárků pro muže pomůže DÁRKOLOGIE

S výběrem dárků pro muže pomůže DÁRKOLOGIE
zdroj: shutterstock.com S výběrem dárků pro muže pomůže DÁRKOLOGIE
aktualizováno 18.11.2017, 00:52 | 18.11.2017, 00:52 | doma.cz

Stále si lámete hlavu s tím, co koupit svým partnerům pod stromeček, a ne a ne na nic přijít? Možná vám pomůže dárkologie, což je nová metoda výběru ideálního dárku pro vašeho partnera. Stačí vyplnit dotazník a poté vám bude nabídnuta typologie vašeho partnera a návrhy, jaký dárek je pro něj vhodný. Rozlišuje se pět kategorií: Lichotkomil, Činolásek, Tulimílek, Spoluchvílek nebo Dárkorád. A co znamenají?

Každý z těchto uvedených „dárkotypů“ dokáže potěšit jiný typ dárku a také mají velmi různé představy o tom, jak byste jim dárek měli předat. Někdo ocení, že si s dárkem dáte práci a něco vyrobíte, někdo zase potřebuje projevit nahlas city, obejmout nebo strávit s dárcem hezké chvíle.

 

„Téma nákupních rádců je oblíbené, ale bohužel také trochu okoukané. Věříme, že originálním pojetím, založeným na psychologickém dotazníku a následné originální typologii pěti „dárkotypů“ se aplikace Slevomatu výrazně odliší od konkurenčních dárkových rádců a získá si srdce našich uživatelů,“ říká Peter Irikovský.

 

Popis „dárkotypů“ podle dárkové typologie:

 

LICHOTKOMIL
 

Pro lichotkomily je důležité, aby často slyšeli, že je má někdo rád a že jsou pro vás důležití. Správně zvolená pochvala nebo projev ocenění je pro lichotkomila tím největším dárkem. Řekněte mu, že mu to sluší, co se mu povedlo a co na něm obdivujete a bude se vznášet v sedmém nebi.
 

Tipy pro lichotkomily:
 

• Na dárek připojte ručně psaný vzkaz, kam jim napíšete, jak moc vám na nich záleží.
• Věnujte dárek, který jim zaručí vaši pozornost a vlídné slovo. Romantické večeře, privátní sauna nebo víkendový pobyt.
• Tričko nebo hrnek s popiskem „nejlepší táta“ apod.

 

ČINOLÁSEK
 

Pro činolásky je nejdůležitější vědět, že jste pro ně udělali něco přímo vy sami. Vynaložené úsilí a snaha má větší hodnotu než dárek samotný. Pomozte jim s nějakou jejich povinností a jejich srdce budete mít u nohou. Uvařte jim oběd, nebo objednejte vánoční úklid od profesionála. I nádobí, umyté ve správnou chvíli je pro ně důkaz lásky.
 

Tipy pro Činolásky:
 

• Potěší je vlastnoručně zabalený dárek, i když nebude vypadat úplně dokonale.
• Fotoprodukty, které jste sami připravili – fotoknížky nebo fotokalendáře s popisky.
• Dárek, který je potřeba vlastnoručně poskládat nebo složit – nezapomeňte jim u toho pomáhat!

 

 

TULIMÍLEK
 

Tulimílci upřednostňují fyzický kontakt. Svou lásku jim nejlépe dokážete dotekem. Potěší je objetí. Přitulte se a užívejte si, jak dobře vám spolu je.

 

Tipy pro tulimílky:

• Až budete předávat dárek, obejměte se nebo přitulte.
• Potěší dovolená na pěkném místě, kde budete mít spoustu času na tulení či škrábání na zádech.
• Masáž patří mezi nejpopulárnější dárky a tulimílci si jí cení ještě o něco víc.

 

SPOLUCHVÍLEK
 

Spoluchvílci nejvíce ocení, když s nimi budete trávit čas. Věnujte jim veškerou svou pozornost a budou v sedmém nebi. Zrušená schůzka, odbývání a nedostatek společně stráveného času je dokáže zklamat a ranit. Naslouchejte jejich snům a přáním.
 

Tipy pro spoluchvílky:
 

• Co takhle nějaký pěkný společný zážitek? Plavba lodí nebo let balónem…
• Užijte si společně pobyt, kde bude mít váš spoluchvílek jistotu, že se budete věnovat pouze jemu.
• Společenská hra, která zaručí, že spolu prožijete chvilky plné zábavy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak nenaštvat muže nevhodným dárkem?
7 rad, jak se neztrapnit u vánočního stromku
Tipy na dárky na poslední chvíli! To ještě zvládnete
Vánoční dárky, které zvládnete vyrobit sama
Vánoce ve znamení lásky, ne dárků

 

DÁRKORÁD
 

Dárkorád miluje, když jej malými a osobními dárečky zahrnujete pravidelně. Vzpomeňte si, o čem naposledy váš dárkorád mluvil, jaké vyslovil přání, a budete za hrdinu. Pokud stále nevíte, vsaďte na dárek, který bude odkazovat na společně prožité chvilky. Dárkem koupeným na poslední chvíli ho zaručeně raníte.
 

Tipy pro dárkorády:
 

• Jaké mají koníčky a co by k nim potřebovali?
• Módní doplněk v barvě, kterou často nosí nebo módní kousek, o kterém v poslední době mluvili.
• Co takhle vzpomínka na důležitou společnou chvíli? Fotokniha ze svatební cesty nebo dovolené či fotoplátno s obrázkem místa, kde jste se poznali.

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karyn 17:54 20.11.2017
tak moje mamka je určitě dárkorád... a ráda peče tak ji koupím nějaké formy na pečení ona o tom včera dost básnila :) akorát ja vůbec nepeču tak asi budu potřeboast pomoct si z toho všeho https://eshop.tescoma.cz/pecici-formy vybrat :D 140 stran! :D
Jana 13:54 10.05.2014
Moc pěkně shrnuto. Taky si vždy lamu hlavu co koupit mému mužovi. Naposledy jsem našla dobrou inspiraci na stránkách http://netradicnidarkypromuze.cz/