Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Punč je horká klasika, která se pije již od 17. století. Naučte se jeden z nejlepších receptů na tento skvělý zápoj, který vás v sychravém počasí určitě zahřeje.

Recept: Horký punč nejen na vánoční dny

Horký punč
zdroj: Tescoma Horký punč
aktualizováno 28.12.2011, 00:00 | 28.12.2011, 00:00 | vac

Punč je horká klasika, která se pije již od 17. století. Naučte se jeden z nejlepších receptů na tento skvělý zápoj, který vás v sychravém počasí určitě zahřeje.

Původ tradičního alkoholického nápoje sahá do daleké Indie, kde nápoj připravovali z pěti ingrediencí – proto se mu říkalo panča, což znamená pět. Punč v Evropě zdomácněl a v současné době existuje několik skvělých verzí této legendy, podává se jak horký tak studený, ale měl by obsahovat minimálně jednu třetinu alkoholu. My si dnes připravíme horký punč se zázvorem, rumem a vínem. Pochopitelně nebude chybět koření a další dobroty!

 

K přípravě budeme potřebovat kromě surovin i vhodné nádobí. Zhruba půl litru vody bleskurychle uvaříme ve varné konvici, dále si připravíme džbán nebo jakoukoliv skleněnou nádobu z varného skla, struhadlo na zázvor, odšťavňovač citrusů (nejlépe s redukcí např. na pomeranče či větší citrusy), sklenice na horké nápoje a nůž na ovoce, nejlépe s keramickou či nepřilnavou čepelí. A můžeme se dát do práce!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přehled všech vychytávek do kuchyně
Pozvěte své přátele na fondue
S porcovací šablonou Delícia se dostane na každého

 

Suroviny: 1 lžíce kvalitního sypaného černého čaje, 20 g čerstvého zázvoru, 200 ml rumu, 200 ml červeného vína, 4 lžičky medu, 5 kousků hřebíčku, 50 ml pomerančové šťávy, pár koleček pomeranče

 

Postup: Do kastrůlku nebo do rychlovarné konvice dáme vařit 500 ml vody a do jiné nádoby (může to být džbán nebo skleněná konvice) vsypeme lžíci kvalitního černého čaje. Sypaný čaj zalijeme vroucí vodou a necháme zhruba 3 minuty luhovat. Mezi tím si nastrouháme zázvor a vymačkáme šťávu z pomeranče, a obojí pak vlijeme do čaje. Do připraveného kastrůlku vlijeme rum, víno a čaj, přidáme hřebíček, med a zahřejeme. Pozor, opravdu jen zahřejeme, nevaříme! Horký punč rozlijeme do sklenic a ozdobíme plátkem pomeranče. Tak co, už je vám tepleji?
 

Bude se vám hodit:

Konvice TEO
(Foto: Tescoma)
Konvice na čaj a kávu TEO
struhadlo VITAMINO
(Foto: Tescoma)
Multifunkční struhadlo VITAMINO
Odšťavňovač PRESTO TONE
(Foto: Tescoma)
Multifunkční odšťavňovač VITAMINO
Antiadhezní nože PRESTO TONE
(Foto: Tescoma)
Antiadhezní nůž univerzální PRESTO TONE

 

3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře