Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Objevem penicilinu před sto lety byl medicínský výzkum přesvědčen, že zvládl boj proti infekčním nemocem.

Antibiotika z přírody: Nejúčinnější potraviny proti nachlazení

Grapefuit
zdroj: isifa.com Grapefuit
aktualizováno 31.10.2012, 13:28 | 30.10.2012, 00:00 | / doma.cz/kat

Objevem penicilinu před sto lety byl medicínský výzkum přesvědčen, že zvládl boj proti infekčním nemocem.

Studie ukazují, že některé bakterie jsou vůči syntetickým antibiotikům rezistentní a téměř polovina ordinovaných antibiotik je nepotřebná. Přispívá k tomu i fakt, že lidé se jejich předepsání zbytečně dožadují. Už ve škole jsme se učili, že antibiotika jsou dvousečná zbraň, která na jedné straně člověku zachraňuje život a na druhé straně ho pomalu zabíjí…

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Často se ptáte na: Bolestivou MENSTRUACI

Oční gymnastika: Bude se vám lépe koukat na monitor!

 

 

Antibiotika jsou (a ještě dost dlouho budou) mocnou zbraní proti mnoha bakteriálním infekcím. V medicíně se používají k léčbě infekčních onemocnění a dokonce i některých zhoubných nádorů. Obvykle bakterie zcela zlikvidují. Ovšem když jsou nadužívána, nebo nejsou používána správně, napáchají velké škody. Nejenže jsou bakterie odolnější a léky zabírají stále míň. Často jsou lékaři nuceni přistoupit k podávání antibiotik rovnou do žíly.

 

V horších případech antibiotika poškodí střevní mikroflóru, zvýší přecitlivělost na určitou látku a způsobí oslabení imunitního systému. Výsledkem tohoto "řádění“ jsou opakovaná infekční onemocnění a riziko rychlejšího nástupu rezistence bakterií.

 

Jsou ovšem antibiotika, která střevní floru neničí, ani nemají vedlejší účinky. Příroda je v tomto směru štědrá a nechala vyrůst celou řadu rostlin, které mají silné antibakteriální účinky a dokáží odolat i v případech, kdy už léky nestačí – přírodní antibiotika.

 


NEJLEPŠÍ  PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA


Česnek


Úspěšně ničí různé organismy, které jsou pro naše zdraví nebezpečné: původce tyfu, úplavice, cholery, tuberkulózy, stafylokoky, streptokoky aj. Používá se k posílení imunitního systému. Kromě stroužků (denní dávka by neměla překročit tři kousky) se dá užívat i ve formě čisté vylisované šťávy ráno na lačný žaludek v kombinaci s mlékem.

 

Česnek
(Foto: oficiální zdroj)

 

 

Brusinka


Látky z brusinek mění tvar a funkčnost bakterií. Její bobule dokáží léčit infekci ledvin, zánět žaludku i zubní kaz.

 

Brusinky
(Foto: isifa.com)

 

Cibule


Cibule obsahuje alicin, který vykazuje silně antibakteriální aktivitu u širokého spektra infekčních onemocnění. např. při angíně, bronchitidě a rýmě. Cibule v těchto případech působí protizánětlivě a posiluje imunitu organismu.

 

Echinacea
(Foto: isifa.com)

 

Grapefruit


Je vítanou přírodní alternativou syntetických antibiotik. Jadérka grapefruitu aktivně působí proti bakteriím a virům a také proti parazitům. V letech 1989 -9 0 zkoumal mezinárodní výzkumný tým účinky extraktu z grapefruitových jadérek na 770 kmenech bakterií a 93 kmenech plísní a porovnával je s účinnými antibiotiky a antimykotiky. Jeho účinnost byla stejná.

 

Grapefuit
(Foto: isifa.com)

 

 

Lichořeřišnice


Toto silné přírodní antibiotikum působí proti všem ze 46 kmenů bakterií, které jsou častými původci zánětlivých onemocnění močových cest a ledvin. Působí i jako prevence a je skvělá pro doléčení proběhlých zánětů s hrozbou recidivy.

 

 

Třapatka (echinacea)


Spolehlivý zabiják bakterií i virů. Aktivuje bílé krvinky, které pohlcují původce infekce v lidském organismu a produkují protilátky. Používá se jako doplněk léčby nemocí horních dýchacích cest, při nachlazení, pomáhá při léčbě chřipky, angíny, zánětů dutin.

 

 

Aloe vera


Obsahuje řadu látek, které posilují imunitní systém. Má silné protibakteriální, protivirové a protikvasinkové účinky a mimo jiné upravuje střevní mikroflóru. Zvyšuje odolnost na buněčné úrovni.

 

 

Heřmánek pravý


Úbory heřmánku mají protizánětlivé a protispasmatické účinky. Doporučují se při žaludečních a střevních chorobách, pomáhají při zánětu dutiny ústní a hltanu.

 

 

Chmel otáčivý


Léčebné účinky má samičí plodní šištice. Chmel působí baktericidně asi na 40 druhů choroboplodných bakterií.

 


 


 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

luciferka 09:55 19.01.2015
Taky jsem pro, není nad to vyléčit se jakkoliv přírodně, ne do sebe cpát pořád nějakou chemii, pořádný česnek, čaj s citronem a medem a je to nebo je dobrý i horký nápoj od Dr. Weisse, ten taky vždycky zabere, jsou to jen samé bylinky a na nachlazení a rýmu je super.
peťka 14:13 17.12.2012
taky se přidávám ke chválení :)
hanka 14:24 14.12.2012
Holky musím s vámi jen souhlasit. Fakt to pomáhá :)
nikita 15:27 13.12.2012
já teda taky ne. kalobu kupujeme už dobu a nikomu to ještě nevadilo. a je to teda i levnější než nějaký vitamíny a nehuntuje to žaludek
karolína 15:02 13.12.2012
proč by to mělo mít vedlejší účinky, jedná se o přírodní kapky na rýmu...žádný vedlejší účinky jseme teda ani na sobě ani na svžch dětech nepozorovala.
adéla 14:26 11.12.2012
má to nějaký vedlejší účinky?
ema 14:25 11.12.2012
a dáváte to teda i dětem? nebo je to jenom pro dospělý?
Darina 13:50 11.12.2012
Jakoby byste mi mluvila z duše. Kaloba nám doma velmi pomohla.
Jiřina 09:40 07.12.2012
Přesně tak. A Kaloba je přesně ten lék, který jsem hledala, nezatěžuje organismus a výborně zabírá.
saška 15:02 06.12.2012
tak furt lepší zkusit přírodu než furt do sebe spát nějaký chemie.
1 2 3 4