Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jednou z nejlepších věcí na příchodu podzimu a zimy je, že se můžete jít prohřát a odpočinout si do sauny. Jaké to bude mít blahodárné účinky na vaše zdraví?

Benefity, které vám přinese pravidelné saunování

Detoxikace organismu - 2
zdroj: Thinkstockphotos Detoxikace organismu - 2
aktualizováno 18.10.2019, 00:00 | 18.10.2019, 00:00 | doma.cz

Jednou z nejlepších věcí na příchodu podzimu a zimy je, že se můžete jít prohřát a odpočinout si do sauny. Jaké to bude mít blahodárné účinky na vaše zdraví?

Saunování má nespočet benefitů, které jistě uvitáte vy a hlavně vaše tělo. Pravidelné navštěvování sauny vám totiž pomohou cítit se a vypadat lépe. 

 

CO JE TO SAUNA:

Úplné počátky sauny najdeme ve Finsku. Význam tohoto slova je jednoduchý, znamená totiž malé stavení s možností lázně. Vnitřek sauny je dobře izolovaný a vykládaný dřevem. Uvnitř jsou umístěna kamna, která celou místnost vytápí na teplotu 60-110 stupňů Celsia. Takto vybavená místnost má blahodárné účinky na psychiku.

 

 

HLAVNÍ BENEFITY SAUNOVÁNÍ:

 

1. Díky pocení se kůže zbavuje mazu a nečistot, tělo se zbavuje škodlivin, které nasbíralo. Už během 30ti minutového pobytu v sauně vyloučíte tolik škodlivin, jako ledviny během 24 hodin.

 

2. Při saunování se zvyšuje srdeční frekvence a dochází k lepšímu prokrvení orgánů, svalů, končetin i kůže.

 

3. V kombinaci s ledovou koupelí bojuje s celulitidou.

 

4. Funguje jako prevence alergií. Sauna dokáže uvolnit ucpané dutiny. Saunování doporučují lékaři, pokud máte chronické záněty průdušek a dýchacích cest.

 

 

5. Sauna působí skvěle na lidskou psychiku, dokáže vás hravě zbavit stresu, ať už z práce, nebo ze školy. 

 

6. Na podzim vám sauna pomůže překonat zvykání si na změny počasí. V zimě utuží vaše zdraví tím, že posílí imunitu.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Lidská krev: 24 hodin proudí tělem, poznejte, když volá o pomoc

Kolik spánku je moc a kolik málo? Ani lékaři si nejsou jisti

Bolí vás často záda? Neignorujte to, může to být vážné!

 

ÚŽASNÝ BENEFIT NAVÍC: Ze sauny sice vylezete celí rudí, ale věřte, že má blahodárný vliv na vaši pleť. Díky saunování dochází k jejímu lepšímu prokrvení a stáhnutí se červených žilek. Kůže se stane vláčnější, a zbavíte se šupinek, které trápí lidi se suchou pletí.

 

Vyzkoušíte úžasné přínosy sauny i vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře