Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když máte skřípnuté nervy zad, chemie je vám na nic.

Bolest zad neřešte léky, chiropraktik pomůže

aktualizováno 19.10.2010, 09:52 | 19.10.2010, 00:00 | doma.cz/kat

Když máte skřípnuté nervy zad, chemie je vám na nic.

Chiropraxe je nezávislý obor medicíny specializující se na diagnostiku a léčení mechanických postižení kloubů, zejména páteře a jejich účinku na nervový systém.


Zakladatelem oboru je Daniel David Palmer ze státu Iowa, který 1885 předpokládal, že vychýlení jakékoliv části kostry může vést k tlaku na nervy, které představují kanálky komunikace celého těla.

 

 


"Dnes již moderní přístup vycházející z poznatků, že uvnitř každého kloubu páteře je vazivová destička podobná menisku v koleni,“ vysvětluje chiropraktik Ondřej Toman. „Ta se při tzv. blokádě “uskřípne” mezi kloubní plošky. Tím brání normální pohyblivosti a spustí kaskádu dalších změn - svalová ztuhnutí, otok, bolestivost apod.“ Svalová ztuhnutí se dají částečně uvolnit různými masážními emulzemi.

 

 


Blokády mohou i za bolesti hlavy


V případě funkčních blokád v oblasti krční páteře obtíže velmi často působí bolesti hlavy, točení hlavy, pocity nejistoty, pocit na zvracení, tlak za očima, napětí v oblasti šíje, zátylku a temene. V oblasti hrudní páteře bolesti vystřelující podél žeber, svírání hrudníku - zejména při nádechu apod. V případě bederní páteře zejména bolesti v kříži s vystřelováním do končetin, kyčlí, ale i třísel.“

 


Před každým chiropraktickým ošetřením pro výše uvedené obtíže nutno vyloučit onemocnění interní (např. infarkt myokardu) či chirurgické (náhlá příhoda břišní) apod.
Všechna vyšetření a ošetření jsou prováděna šetrně s vyloučením prudkých "škubavých" mechanismů a jsou prakticky bezbolestná.

 


Chiropraktik začíná vyptáváním na vznik vašeho onemocnění, na charakter průběhu, typu obtíží. Zejména si všímá charakteru zaměstnání pacienta vzhledem k ovlivnění vašeho onemocnění. Pak následuje manuální napravování páteře, např. s použitím masážních emulzí.
 

 
11 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Magda 09:42 14.03.2013
Upřímně jsem nikdy u chiropraktika nebyla, ale si bych měla. Mám docela vydatné problémy se skoliozou páteře, takže bolesti jsou pro mě každodenní záležitostí ... bohužel.
Co mně upřímně pomáhá je jóga a a mimoto také masáže... bez nich si to dneska opradvu nedovedu představit. Občas mi záda zatuhnou tak, že nevím, jestli to nějak rozhýbu. Opravdu, takové bolesti bych nikomu nepřála.
Doporučuji také zamyslet se nad koupí ortopedických pomůcek - matrace (my máme třeba z http://www.kralovske-spani.cz) mic na sezeni, overballek na podporu patere.
Moc si také chválím zdravotní židli, konkrétně mám od firmy spinalis. A ta je jakože opravdu skvělá. Nic nebolí, nic nevadí, nic netlačí. Doporučuji všema deseti.