Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O svá chodidla bychom se měli starat co nejlépe. Pokud však už nějaké neduhy máte, pak zkuste navštívit pedologa, který vám pomůže se stávajícími problémy a dokonce dokáže poznat i skryté nemoci.

CHODIDLA o vás můžou leccos prozradit! Dokonce i skryté nemoci

Pedikúra
zdroj: Thinkstockphotos Pedikúra
aktualizováno 20.05.2016, 00:23 | 20.05.2016, 00:23 | Doma.cz/tvnoviny.sk

O svá chodidla bychom se měli starat co nejlépe. Pokud však už nějaké neduhy máte, pak zkuste navštívit pedologa, který vám pomůže se stávajícími problémy a dokonce dokáže poznat i skryté nemoci.

Jak to funguje?
Ploché nohy, vbočené palce, ale i křečové žíly, bolesti hlavy a páteře. Za všechno může špatné postavení chodidel. Z držení vašeho těla dokáže zkušený pedolog přesně vyčíst, zda máte časté záněty nebo které koleno vás bolí. Pěkné nohy dělají pěkné boty. Ale pěkné boty mohou nohám někdy pořádně ublížit! Pedologovi stačí jediný pohled na to, jak stojíte, aby odhadl, jaké bolesti vás trápí. 

 

 

Co všechno lze vyčíst?
Z chodidel se dá vyčíst, jaké má pacient bolesti, na které straně ho bolí koleno nebo kyčelní kloub. Špatné držení těla, a tedy i chodidel, může mít za následek nejrůznější problémy. Tělo je propojený mechanismus, ve kterém vše souvisí se vším. Je toho mnohem víc, co odborníci dokážou přečíst z našich chodidel a postavení těla.

 

PŘEČTĚTĚ SI TAKÉ:

Vystavte své nohy v sandálech! Jak na domácí pedikúru?
Návod na nejkrásnější nohy sezóny!
Jak na jemná chodidla do letních střevíčků


Jak se problémy odstraní?

Ortoped nebo pedolog umí odstranit problémy vrozené ale i ty, které jsme si způsobili nošením nesprávné obuvi. Zejména u dětí je potřeba velmi dobře vybírat. Děti potřebují mít boty se stélkou, pevnou patou a přizpůsobivým zapínáním. Pokud pata není pevná, tlačí prsty dopředu a z dlouhodobého hlediska je deformuje. Pokud špatné postavení chodidla dělá velkou neplechu, pomůže cvičení nebo ortopedické vložky na míru.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře