Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve špekáčku je možná více tuku, ale také masa. Nenechte se nachytat nápisy, které se vás snaží přesvědčit, že párky jsou zdravé.

Co je zdravější špekáček nebo párek? Špekáček! Je v něm maso!

párek děda
zdroj: Thinkstockphotos párek děda
aktualizováno 09.05.2013, 16:52 | 09.05.2013, 16:41 | doma.cz/mag

Ve špekáčku je možná více tuku, ale také masa. Nenechte se nachytat nápisy, které se vás snaží přesvědčit, že párky jsou zdravé.

Opravdový špekáček začal svojí historii na konci 19. století a byl považován za velkou lahůdku. Devadesátá léta minulého století ale jeho pověst zcela zničila. Z té doby také pochází tehdy pravdivá představa o tom, že je plný sóji.


Dnes už to neplatí, protože jeho složení hlídají zákony a výrobci se od receptury nesmí příliš odklonit. Málokdo to ale ví a dobrá pověst se vrací pomalu.

 

Pokud si ale myslíte, že špekáček je horší uzenina, než párek, tak nemáte pravdu. Chcete rodině koupit něco zdravějšího na gril a saháte po drůbežích párcích? Zapomeňte. Na rozdíl od špekáčku nevíte, co v nich je. Navíc hrozí, že se vám na ohni „rozpadnou“.

 

Drůbeží raději nikdy
Od roku 2011 totiž mají od loňska mají špekáčky chráněné označení zaručená tradiční specialita. Pozor ale, neplatí to pro všechny uzeniny, které jako špekáček vypadají. Je-li na obale napsáno buřt nebo třeba špekoun, tak pryč od něj. U těchto výrobků žádná pravidla nejsou.

 

Například drůbeží špekáček může být dokonce úplně bez masa. K výrobě, a to přitom žádné předpisy nebudou překročeny se smí použít klidně jen strojně oddělené maso, většina lidí ho zná pod názvem separát. Zjednodušeně řečeno: vezmou se kosti se zbytek masa a šlach a ty se mechanicky oddělují (separují). Proto ve výsledném výrobků můžou být i úlomky kostí.


Přísná pravidla platí zejména pro špekáčky označené jako tradiční specialita. K jejich výrobě se používá přesná kombinaci libového hovězího, tučnějšího vepřového masa a na kostičky nakrájený špek. Špekáčky musí plnit jen do přírodních střev a jednotlivé kusy oddělit šňůrkou. Důležité je i vyvážené složení koření.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Barbecue omáčky PRO DĚTI? Raději kečup a bez éček!

Popálené dítě? Rychle pod studenou vodu a vydržet několik desítek minut

Nejlepší kamarádka? Kdy se bez ní neobejdete?

 

I obyčejný není špatný
I obyčejné špekáčky bez evropského loga (tedy většinu těch, co koupíte v supermarketech) mají svá pravidla. Nemusí být vázány šňůrkou, odděleny mohou být i kovovou sponou, ale nesmí obsahovat žádné separáty. Masa musí být nejméně 40 procent, ale podíl hovězího a vepřového není určen.
 

Právě separát bývá velmi často v párcích, zejména pak drůbežích, které spotřebitelé velmi často považují za zdravější.

Pozor si dejte také na různé nápisy jako s vitamíny.. „Někdy je opravdu asi lepší dát dětem buřty, u kterého je alespoň nějaké složení jisté, než párek plný různých náhražek," doporučuje výživový poradce Pavel Suchánek. On sám by ještě výjimečně doporučil dětem párky v bio kvalitě.

 

Zdravý párek neexistuje
Je ale dobré si uvědomit, že párek, ale koneckonců ani špekáček prostě nemůže být zdravý, ani kdyby měl na sobě napsáno desetkrát dietní. Vždy oplatí, že je to uzenina, tučná a slaná.

 

Nepodléhejte ani iluzi, že zdravější jsou ty výrobky, kde je napsáno „bez lep“. Proč by měl v masných výrobcích vůbec lepek být, když pochází ze škrobů , které jsou například v mouce. Ani spojení „dětské párky“ nic nezaručuje. Ukazuje, že v takových výrobcích není ani méně éček ani méně soli. Je to jen trik obchodníků, jak přilákat zákazníky. Trik, ale bohužel legální.

 

 

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře