Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vhodně zvolený jídelníček při chřipce může usnadnit a urychlit léčení.

Co jíst při chřipce? Urychlete vyléčení jídlem!

Jídlo
zdroj: isifa.com Jídlo
aktualizováno 27.11.2012, 11:17 | 27.11.2012, 11:17 | doma.cz/kat

Vhodně zvolený jídelníček při chřipce může usnadnit a urychlit léčení.

právná skladba stravy doplní látky, které při boji se zákeřným virem spotřebováváme, a přitom není metabolismus přetížen nevhodnými složkami. Obecně bychom při chřipce měli konzumovat lehce stravitelné potraviny. Tuky a přemíra koření mezi ně nepatří.

 


Polévky...

Pokud se chcete kvalitně najíst a zároveň doplnit tekutiny, zařaďte do chřipkového jídelníčku polévky. Vhodné jsou především masové a zeleninové vývary. Kromě toho, že doplníte potřebné živiny, dodáte tělu i tekutiny a minerály, uvádí server chripka.cz. Jelikož tyto polévky se připravují slané, lze je použít i v rámci doplňování vypocených solí.

 

Maso je třeba volit spíše libové; pečené, vařené nebo dušené. Smažené a obecně tučné maso jako takové je hůře stravitelné. Z příloh je vhodná především lehce stravitelná rýže, ale i ostatní přílohy dodají energii a živiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit rýmy: Babské rady i nejnovější trendy!

Co pít při chřipce a nachlazení?
Tři polévky, které tak trochu léčí

 

Jídlo
(Foto: isifa.com)

 


Zelenina a ovoce...

 

Významnou část jídelníčku při chřipce by měly tvořit zelenina a ovoce. Lepší je konzumovat čerstvé, tepelně neupravované zeleninu a ovoce, abyste z nich vytěžili co nejvíce vitaminů. Týká se to především vitaminu C, který se varem ničí. Nicméně i konzervované ovoce v podobě kompotů je při chřipce přínosné, minimálně při doplňování tekutin.

 


Zeleninové saláty...

 

Zeleninové saláty s některou ze zálivek patří podobně jako polévky i mezi potraviny „dva v jednom“. Klasická octová zálivka se svým složením blíží rehydratačnímu roztoku, který se používá v rámci léčby průjmových onemocnění, uvádí server ulekare.cz. Jogurtová zálivka zase mimo jiné doplní bakterie důležité pro správné trávení.

 

 

Jídlo
(Foto: isifa.com)

 


Pozor na grapefruit...

Opět je třeba opatrnosti, co se týká grapefruitu. Látky v něm obsažené totiž ovlivňují vstřebávání některých léků, což může mít za následek zvýšení jejich koncentrace v krvi a riziko vzniku nežádoucích účinků.

 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Luki 15:43 08.11.2016
hlavne nepodcenovat prevenci, jinak je pak pozde a nachlazeni se hur leci.. dobre video o vzniku nachlazeni je tady --- http://www.slimming.cz/nachlazeni-prevence/