Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Antibiotika působí tak, že zabíjejí bakterie, a proto nejsou účinná při virových onemocněních. Bohužel nelikvidují jen ty škodlivé bakterie, ale i zdraví prospěšné.

Co vám hrozí, pokud užíváte antibiotika?

Prášek
zdroj: Thinkstockphotos Prášek
aktualizováno 16.10.2019, 00:00 | 16.10.2019, 00:00 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Antibiotika působí tak, že zabíjejí bakterie, a proto nejsou účinná při virových onemocněních. Bohužel nelikvidují jen ty škodlivé bakterie, ale i zdraví prospěšné.

Při užívání těchto léků často dochází k "rozhození" trávicího systému, jelikož se zničí střevní mikroflóra. Ta je kromě správného trávení důležitá i pro silný imunitní systém. Dostavit se mohou průjmy, nadýmání, někdy i nevolnosti, zvracení a také zácpa.

 

Tajná zbraň – probiotika!
V první řadě bychom antibiotika neměli zbytečně nadužívat. Pokud se tak stane, naštěstí existují probiotika. Je vědecky dokázáno, že až 54 % pacientů, kteří užívají antibiotika, se mohou ochránit před nežádoucími účinky antibiotik, právě probiotiky. Probiotika můžeme najít v některých potravinách, ale prodávají se i jako doplňky stravy v tabletkách.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přírodní antibiotika: žádné pilulky, jen tradiční medicína
Neberte antibiotika zbytečně, mohou zvyšovat riziko rakoviny prsu!
Antibiotika škodí malým dětem. Vyvolávají astma


Nečekejte na nemoc
Vůbec vám neuškodí, když probiotika budete používat i ve chvíli, kdy nejste nemocní, protože zlepšují imunitu a mají skvělý vliv na zdraví dětí. Například pokud vaše dítě trápí průjem, s probiotiky se ho velmi brzo zbaví. I v případě probiotik byste se měli poradit s lékárníkem, který vám doporučí nejlepší variantu probiotik.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře