Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Antibiotika působí tak, že zabíjejí bakterie, a proto nejsou účinná při virových onemocněních. Bohužel nelikvidují jen ty škodlivé bakterie, ale i zdraví prospěšné.

Co vám hrozí, pokud užíváte antibiotika?

Prášek
zdroj: Thinkstockphotos Prášek
aktualizováno 13.10.2016, 16:37 | 13.10.2016, 16:37 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Antibiotika působí tak, že zabíjejí bakterie, a proto nejsou účinná při virových onemocněních. Bohužel nelikvidují jen ty škodlivé bakterie, ale i zdraví prospěšné.

Při užívání těchto léků často dochází k "rozhození" trávicího systému, jelikož se zničí střevní mikroflóra. Ta je kromě správného trávení důležitá i pro silný imunitní systém. Dostavit se mohou průjmy, nadýmání, někdy i nevolnosti, zvracení a také zácpa.

 

Tajná zbraň – probiotika!
V první řadě bychom antibiotika neměli zbytečně nadužívat. Pokud se tak stane, naštěstí existují probiotika. Je vědecky dokázáno, že až 54 % pacientů, kteří užívají antibiotika, se mohou ochránit před nežádoucími účinky antibiotik, právě probiotiky. Probiotika můžeme najít v některých potravinách, ale prodávají se i jako doplňky stravy v tabletkách.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přírodní antibiotika: žádné pilulky, jen tradiční medicína
Neberte antibiotika zbytečně, mohou zvyšovat riziko rakoviny prsu!
Antibiotika škodí malým dětem. Vyvolávají astma


Nečekejte na nemoc
Vůbec vám neuškodí, když probiotika budete používat i ve chvíli, kdy nejste nemocní, protože zlepšují imunitu a mají skvělý vliv na zdraví dětí. Například pokud vaše dítě trápí průjem, s probiotiky se ho velmi brzo zbaví. I v případě probiotik byste se měli poradit s lékárníkem, který vám doporučí nejlepší variantu probiotik.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Michal 17:26 03.05.2017
Antibiotika jsem bral chvíli po vánocích. Nikdy se mi to nestalo, ale tentokrát jsem je nějak špatně snášel. Manželka mi donesla Probiolact a pak už bylo všechno v pořádku.
Rudy 16:37 28.03.2017
Asi před měsícem jsem měl angínu. Bral jsem antibiotika. Poprvé se mi stalo, že jsem měl při užívání křeče a průjem. Hned jsem volal doktorce a ptal se, co s tím. Poradila mi, ať si koupím nějaká probiotika. Pokud by se to nezlepšílo, tak pak bych dostal jiné léky. Manželka mi přinesla Probiolact. Začal jsem ho hned brát a druhý den jsem byl v pohodě.
Věrka 14:10 09.03.2017
Také jsem měla problém s užíváním antibiotik. Dočetla jsem se o Probiolactu, vyzkoušela ho a musím uznat, že zabral. Teď už při antibiotikách vždycky Probiolact.
Kikin 09:44 24.02.2017
Při nedávném užívání antibiotik se u mě objevily střevní potíže. Radil jsem se s doktorkou o změně léků a ta mi poradila, ať nejdřív zkusím probiotika. Manželka mi donesla Probiolact a potíže byly pryč.
Táda 11:28 24.01.2017
Před pár dny jsem dostal antibiotika. Začal jsem je užívat a dostavili se křeče a průjem. Další den jsem volal doktorce, co s tím. poradila mi, ať zkusím Probiolact. Měl by zklidnit střeva. Teď beru antibiotika a dvě hodiny na to Probiolact. křeče a průjem jsou pryč.
ludek 20:03 17.01.2017
Zlaty stary penicilin,po nem zadny prujem nebyl a zadne pribylove letaky nebyly,,,,
Iveta 13:10 17.01.2017
Páni, tak všechny tři diskuse dost dobrá reklama na probiotika, trapnéééé!
Robert 10:53 09.01.2017
S užíváním některých antibiotik se začaly objevovat křeče v břiše, návaly na zvracení a někdy i průjem. KDyž jsem se radil s doktorkou, doporučila mi probiotika. V lékárně jsem koupil Probiolact. Začala jsem ho brát a potíže odezněly. Teď už antibiotika bez Probiolactu neberu. Pokud jste na tom někdo jako já, zkuste ho. Mě vážně pomohl.
Marika 12:48 13.12.2016
Antibiotika a střevní potíže při jejich užívání jsem lehce vyřešila užíváním Probiolactu. Nabídli mi ho v lékárně, když jsem se tam byla poradit. Už to tak budu brát pokaždé a budu mít klid.
Robin 15:47 29.11.2016
Nedávno jsem měl hnisavou angínu. Bral jsem antibiotika, ale nějak mi podráždili žaludek. V lékárně mi doporučili jaký probiotika Probiolact. Moc mi pomohly.