Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Citrón není úplně typickým ovocem, které bychom po večerech mlsali před spaním. Co se ale vlastně skrývá pod žlutou slupkou v kyselé dužině?

Co všechno je v obyčejném citrónu z obchodu? Éčka, kyseliny, chemie...

Citron
zdroj: Thinkstockphotos Citron
aktualizováno 01.03.2014, 00:00 | 01.03.2014, 00:00 | TN.cz / pez

Citrón není úplně typickým ovocem, které bychom po večerech mlsali před spaním. Co se ale vlastně skrývá pod žlutou slupkou v kyselé dužině?

To se rozhodl zjistit James Kennedy, který si dal za úkol citrón rozebrat od kůry až po poslední pecičku. A zjistil, že kromě vody, minerálních látek a vitamínů je v citrónu i spousta éček.


"Citrón obsahuje polyfenoly, vlákninu, vitamíny, minerální látky, karotenoidy a stopové množství mastných kyselin," doplňuje nutriční terapeutka Gabriela Tomanová.


Tabulka - vše o citrónech


Citrón ovšem skrývá například i rutin, který barví plod do žluta a zároveň v těle funguje jako antioxidant. Důležitá je i vláknina, která rozpouští cholesterol a chrání před rakovinou tlustého střeva, na kterou Češi mimořádně často umírají.
 

Banány Z čeho je vlastně složen obyčejný BANÁN? Éčka, 75% vody a přírodní chemie


"Dále je výborným zdrojem vitamínu C (kyseliny Askorbové), který posiluje imunitní systém, podporuje vstřebávání železa a tím předchází chudokrevnosti, je potřebný pro metabolismus aminokyselin, chrání buňky a podporuje růst," vypočítává Tomanová.


Výrazně ovšem varuje před krájením citrónu kovovým nožem, protože přímý kontakt vitamínu C a kovu životadárnou látku bez milosti ničí.


"Pravidelným pitím sklenice vody se šťávou vymačkanou z poloviny citronu předcházíme problémům s překyselením žaludku nebo pálením žáhy, Citron se totiž chová v těle i přes svou kyselost jako zásada a vyrovnává hladinu pH," uzavírá výživová poradkyně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena se rok stravovala jen v kavárnách. A to je matka dvou dětí!

Britové hodnotí na videu česká jídla: Je to stejně pitomé jako jejich kuchyně

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře