Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bolest je velmi subjektivní. Jedná se o psychický stav a nebo pocit, který souvisí s poškozením živé tkáně organismu. My se budeme zabývat prvním případem, tedy bolestí, u které nelze jednoznačně poznat, co je jejím původcem.

Co všechno nám říká bolest? Čtěte z různých částí těla, co vám doopravdy je!

Bolesti krční páteře
zdroj: oficiální zdroj Bolesti krční páteře
aktualizováno 14.01.2016, 16:34 | 14.01.2016, 16:34 | cis

Bolest je velmi subjektivní. Jedná se o psychický stav a nebo pocit, který souvisí s poškozením živé tkáně organismu. My se budeme zabývat prvním případem, tedy bolestí, u které nelze jednoznačně poznat, co je jejím původcem.

Když nás něco bolí, je naprosto špatné ignorovat příčinu. Pokud se tomu tak stane, vede to k ještě horším důsledkům. Dlouhodobá bolest má totiž ubíjející a deprimující účinky. Je třeba brát v úvahu fakt, že každá emoce má vliv na naše tělo. Podívejme se, co nám různé bolesti napovídají.


Hlava


Bolest hlavy je jednou z nejrozšířenějších. Extrémní formou je migréna. Jestliže vás bolí hlava, tak je to pravděpodobně způsobeno stresem, přetěžováním organismu či emocionálním tlakem. Proto nezanedbávejte odpočinek a snažte se zbytečně nestresovat. Nic není důležitější než psychická pohoda. Nicméně když už vás hlava bolí, tak nejlepším způsobem, jak se bolesti zbavit, nejsou pilulky, ale voda s vymačkaným citrónem, čerstvý vzduch a studený obklad na čelo.


Šíje


Ztuhlé svaly na šíji vedou k jasné, nepříjemné a dlouhotrvající bolesti. Viníkem tu není opět nikdo jiný než fenomén moderní doby, tedy stres. Další příčinou může být pocit viny, přílišná sebekritičnost a neschopnost si odpustit chyby. Když tyto psychické zátěže trvají delší dobu, pak jsou svaly na krku napjaté. Proto na sebe buďte hodní a nepouštějte si současné problémy příliš k tělu.

 

Lokty

 


Když je někdo příliš tvrdý, tak se říká, že "má ostré lokty". Pokud vás lokty stále pobolívají, je to jasný znak toho, že jste na své okolí příliš nekompromisní.


Bolest v ramenou


Pokud vás často bolí rameno (klidně i jen na jedné ruce), tak to znamená, že se pro vás stal život břemenem. Starosti, strach a smutek jsou vaším denním chlebem. Proto se zkuste o své problémy a povinnosti podělit i s někým jiným.

 

Spodní část zad (bedra)

 

 

Bolest zad
(Foto: oficiální zdroj)

 

Bedra jsou spojena s financemi. Pokud máte starosti s penězi, většinou se to projeví právě v této části těla. Zkuste se nad svou situaci povznést, peníze přeci nejsou vše.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Fakta o bolesti zad v 10 bodech
RADY K NEZAPLACENÍ: Jak na bolesti hlavy bez polykání prášků
Jak omezit bolesti kloubů: Ze sportu, námahy i opotřebování věkem

 
Paže


Při seznamování podáváme ruku. Paže jsou tedy naším prostředníkem při spojení s vnějším světem. Pokud vás paže bolí, zkuste se zamyslet, možná jste na vše zkrátka příliš sami. Nebuďte nesmělí a vyrazte do společnosti, zkuste se seznámit.


Stehna


Jestliže vás stále bolí stehna, je pravděpodobné, že máte potíže se změnami a s "pohybem vpřed". Každému z nás je určen jen omezený čas, takže se nebojte budoucnosti.


Kolena

 

Bolest kloubů
(Foto: oficiální zdroj)


Jsou jedním z našich nejdůležitějších kloubů a prý v nich sídlí ego. Jestliže o sobě máte příliš vysoké mínění, tak se vám bolest v kolenou jen tak nevyhne. Zkuste otevřít oči a podívat se na svět kolem sebe a svou osobu spíše střízlivým pohledem.


Lýtkový sval


V lýtkovém svalu se hromadí ty nejhorší emoce, s kterými se setkáváme. Jde o urážky a závist. Říká se, že závist k lidství zkrátka patří. Zkuste to změnit. Když pár dní nebudete nikomu závidět a šířit pomluvy, uvidíte, jak se váš život zlepší


Kotníky

 

Jestli se umíte radovat i z maličkostí, tak se vás bolest v kotnících netýká. Je problémem těch lidí, kteří jsou se svým životem nespokojeni a nejsou schopni si ho užít plnými doušky.

 

Chodidla


Pokud se k životu stavíte spíše negativně a pesimismus je vaše druhé jméno, tak vás pěkně potrápí vaše chodidla. Zkuste se tolik nemučit a více se radovat.


Všem těmto bolestem lze předejít, když budete vést pozitivní a otevřený život. Na závěr je třeba zmínit, že k těmto příčinám bolesti je dobré přistupovat až v době, kdy jsou jiné příčiny vyvráceny. Takže na klasickou medicínu rozhodně nezanevřete, ale zkoušejte se na zdravotní problémy dívat i s nadhledem.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hana 15:54 10.02.2016
To si teda nezvykej :-) Zkus ten Almiral, třeba to pomůže
Pavla 14:01 09.02.2016
Mě třeba neustále bolí záda a krční šíje. Už si na to pomalu zvykám haha
Petr 10:50 09.02.2016
Rozhodně ano. Pokaždé, když vás bolí klouby nebo svaly, tak na to místo naneste ten gel. Pomáhá to
Vernerova 15:41 05.02.2016
Mě zase velm často bolí svaly třeba po plavání. Už mám na to věk. Pomohl by na to ten delmar taky?
Marie 15:29 04.02.2016
To by se mi hodilo, klouby mě bolí pokaždé, když dělám na zahrádce
Petr 16:12 03.02.2016
Almiral gel máme doma. Je fakt, že mažu pokaždé, když mě něco "chytne" a je fakt, že to má účinek
Ondřej 13:55 02.02.2016
To se stává hlavně s přibývajícím věkem. Doporučuju Almiral gel. Má to docela dobré účinky
Vaclava 17:01 01.02.2016
Taky mě furt bolí klouby