Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Očím musíme odlehčit! Poptávka po operaci očních víček se zvýšila až o 40 %.

Horší se vám zrak? Víme, kde hledat největší viníky

Zrak
zdroj: oficiální zdroj Zrak
aktualizováno 23.04.2016, 00:31 | 23.04.2016, 00:31 | doma.cz

Očím musíme odlehčit! Poptávka po operaci očních víček se zvýšila až o 40 %.

A může za to dnešní doba! Náš životní styl způsobuje celou řadu civilizačních chorob. Nemocemi tzv. moderní doby trpí stále větší procento populace a situace se patrně bude zhoršovat. Upustit od příjemného způsobu života není jednoduché, zejména v systému, který jsme si vybudovali.


Doba, v níž jsou informace cenným artiklem, se nelze obejít bez neustálého sledování počítačů, mobilů a tabletů. Technologicky smýšlející epocha podřizuje životní styl nás všech. Monitory ovládají nejen naše pracovní profese, ale i naše soukromí. Dlouhodobá a stereotypní práce s počítačem může mít za následek hned několik obtíží, které je potřeba řešit.


Syndrom počítačového vidění už po třech hodinách u PC
Bolest hlavy, pálení a zarudnutí očí, slzení, potíže se zaostřováním. To jsou nejčastější příznaky toho, že do obrazovky či displeje hledíme už příliš dlouho. Tento stav se nazývá jako Syndrom počítačového vidění, může být doprovázen bolestí hlavy, krční páteře či ramen v důsledku nepřirozeného držení těla u počítače. Trpí jím až 90 % lidí, kteří tráví u počítače denně alespoň tři hodiny. Potíž obvykle vymizí krátce po ukončení práce na počítači.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyvíjí zrak dítěte a jak o něj správně pečovat?
Jak je na tom váš zrak? Otestujte si ho s jednoduchou mobilní aplikací
Jak si mobilem nekazit oči? Nainstalujte si novou aplikaci, která je zachrání


Krátkozrakostí trpí pětina Čechů

Problematiku zhoršující se kvality zraku světové populace je nutné nebrat na lehkou váhu. "Pouhý zlomek lidí používá adekvátní korekci a z toho plynou značná rizika, u krátkozrakosti obzvláště. Špatný zrak může vést k bolestem hlavy, k únavě a nižšímu stupni soustředění. Například za volantem mohou být všechny tyto faktory velmi nebezpečné," připomíná doc. Šárka Skorkovská, primářka brněnské kliniky NeoVize.


Přetěžování očních víček

Zrak můžou ovlivnit i povislá oční víčka. Příčinou k plastické operaci očních víček nemusí být jen touha, stát se krásnější, nýbrž nutnost správného fungování oka. Nejvíce využíváme právě zrak, který je snad nejdůležitějším vjemem. Jestliže ohluchneme, nemá to takový dopad na získávání informací, jelikož vše si můžeme přečíst. Říká se, že až 80% se informujeme očima. A zátěž stále více stoupá. To se projevuje tím, že víčko musí fungovat více, jelikož oko pracuje také více. Funguje 3 x více než dřív. Podle pana primáře Dušana Záruby z Ústavu estetické medicíny se za posledních 5 let zvýšila poptávka po operaci očních víček o 30 až 40 %! Uvádí také, že většina lidí přijde zejména kvůli funkčnímu problému. Operace očím odlehčí a sníží jejich únavu. Pacienti to poté vnímají velmi pozitivně, jelikož oči zase fungují tak, jak byli zvyklí.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)


Jak problémům předcházet?
Řešení je nasnadě: omezte pobyt u počítače, nepřehánějte to s mobilními telefony a choďte do přírody. Copak je to ale v dnešní době možné? Prakticky nikoli. Odborníci proto doporučují zavést do denního režimu alespoň pravidlo „20/20/20“. Po každých dvaceti minutách práce s počítačem se alespoň na dvacet vteřin zadívejte na bod vzdálený minimálně 20 stop (což odpovídá zhruba šesti metrům). Ulevíte tak akomodačním svalům, oči procvičíte a zabráníte potížím.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře