Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Z ničeho nic se může objevit nevysvětlitelné pálení a další nepříjemné pocity…

Intimní holení může způsobit i intimní zdravotní potíže!

Žena
zdroj: isifa.com Žena
aktualizováno 22.03.2013, 10:07 | 22.03.2013, 00:00 | doma.cz/kat

Z ničeho nic se může objevit nevysvětlitelné pálení a další nepříjemné pocity…

Pocitem suchosti, podrážděním nebo svěděním v oblasti zevních rodidel, stejně jako opakovanými kvasinkovými, bakteriálními infekcemi nebo infekcemi močových cest trpí mnoho žen. Příčinou je narušení přirozené mikrobiální flóry poševního vchodu s následným nepříjemným pocitem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Intimní výtok a pálení? Víme, jak se ho zbavit

Intimní holení: Ani v zimě nebuďte za bobra!

 

 

Prevence vzniku a opakování kvasinkových infekcí, výtoků a vědění spočívá v omezení určitých rizikových faktorů. Nenoste prádlo z umělých vláken. Ideální jsou prodyšné materiály. Zkraťte dobu působení vlhka na svá rodidla. Nezůstávejte v mokrých plavkách snažte se zabránit nadměrnému pocení. Pochvu nevyplachujte a omezte i dlouhé horké koupele. Na svá intimní místa používejte jen speciální mýdla. Vyhněte se používání deodorantů a parfémovaných přípravků.

 

 

 

ON-LINE: Ptejte se na gynekologické problémy

 

 

Žena
(Foto: isifa.com)

 

 

Po intimním holení pokožky jemně osušte a namažte neparfemovaným krémem. Pokud pociťujete podráždění na sliznici (stačí, když se tam dostane holicí pěna…), použijte krém s probiotický krém s lactobacily, který obnoví ochrannou bariéru na sliznicích genitálu. Ta zabraňuje i průchodu bakterií z oblasti zadečku a jejich dalšímu množení.

 

 

Bakterie mléčného kvašení z rodu Lactobacillus, které produkují kyselinu mléčnou, kolonizují kromě pochvy běžně i tkáně poševního vchodu. Přispívají jednak k tvorbě kyselého ochranného povrchového filmu a také tvorbě bariéry o pH 5,0 – 5,5 udržující pokožku a sliznici vláčnou a jemnou.

 

Pokud dojde k narušení tohoto ochranného filmu (např. vlivem menstruace, hormonálními změnami, stresem, nevhodnou nebo nadměrnou intimní hygienou, intimním holením, apod.), vzrůstá riziko rozvoje kvasinkových, bakteriálních infekcí pochvy nebo infekcí močových cest.

 

 

 

Základní pravidla prevence:


Svá zevní rodidla utírejte vždy do čistého a suchého ručníku. Rozhodně si nepůjčujte cizí. Tampóny i vložky používejte jen přiměřeně dlouho. Pravidelně je měňte.

Dodržováním těchto několika jednoduchých zásad se Vám může podařit zabránit nebo alespoň významně omezit rozvoji kvasinkové infekce. V případě vzniku obtíží co nejdříve kontaktujte svého gynekologa.

 

 

 

Praktická rada navíc!!!


Po plavání zaveďte na noc preventivně speciální tampón s lactobacily

 

 

 

 
14 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře