Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S mobilem v ruce trávíme denně stále více času. Trpí tím především naše oči. Jestli je chcete uchránit, může vám pomoci nová mobilní aplikace, která za vás ohlídá, jestli mobil nedržíte příliš blízko a neničíte si zrak.

Jak si mobilem nekazit oči? Nainstalujte si novou aplikaci, která je zachrání

Mobil
zdroj: Thinkstockphotos Mobil
aktualizováno 22.04.2016, 00:07 | 22.04.2016, 00:07 | doma.cz

S mobilem v ruce trávíme denně stále více času. Trpí tím především naše oči. Jestli je chcete uchránit, může vám pomoci nová mobilní aplikace, která za vás ohlídá, jestli mobil nedržíte příliš blízko a neničíte si zrak.

Aplikace Samsung Safety Screen pomáhá uživatelům udržet mobilní zařízení v ideální vzdálenosti. Bezplatné stažení pro všechna zařízení se systémem Android je k dispozici na Google Play. Samsung Safety Screen běží na pozadí mobilního zařízení a její spuštění/vypnutí může být chráněno rodičovským heslem. Využívá pokročilý software rozpoznání obličeje a prostřednictvím vyskakovacího okna s obrázkovou animací zhasne obrazovku, pokud je zařízení drženo příliš blízko očí. Obrazovka se opět odblokuje, jakmile je zařízení alespoň v minimální bezpečné vzdálenosti.

 

Z výsledků výzkumu společnosti Vision Council vyplývá, že roste počet případů myopie (krátkozrakost). Vědci to přisuzují kombinaci genetických faktorů a současným trendům v chování, včetně rostoucí tendence používání digitálních zařízení a kratšímu pobytu na přirozeném denním světle. Digitální deformace oka se často projevuje u dětí a mládeže, jejichž oči jsou příliš unavené z dlouhého sledování digitálních zařízení.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak je na tom váš zrak? Otestujte si ho s jednoduchou mobilní aplikací
Oči pod drobnohledem aneb Jak se testuje zrak
Jak se vyvíjí zrak dítěte a jak o něj správně pečovat?
Necítíte se fit? Oči prozradí, kde hledat příčinu

 

„Používání elektronických zařízení jako jsou smartphony a tablety má extrémně vzrůstající tendenci, a to ve všech věkových skupinách. Od zábavy při sledování filmů, přes hraní her, až po využívání těchto nástrojů v průběhu výuky na školách. Zaznamenali jsme, že děti tráví stále více času využíváním svých mobilních zařízení, přičemž je drží příliš blízko očím. To není ideální a může to způsobovat zhoršení zraku. Samsung se jako lídr v oblasti inovací stará o zdraví a bezpečnost svých zákazníků, a proto představujeme novou unikátní aplikaci, která pomáhá chránit oči uživatelů. Princip spočívá v tom, že aplikace uživatelům připomíná, aby drželi svá zařízení v dostatečné vzdálenosti od očí,“ říká Roman Šebek, ředitel marketingu a prodeje ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Aplikaci Samsung Safety Screen, kterou vyvinula společnost Samsung Gulf Electronic ve spolupráci s Leo Burnett MENA s cílem změnit lidské návyky, již získala ocenění během Dubai Lynx awards.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře