Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud jste se rozhodli skoncovat s kouřením, tu a tam se dostaví nutkavá touha po cigaretě.

Nekuřte - jak se zbavit nutkavé touhy

aktualizováno 16.06.2011, 01:51 | 16.06.2011, 00:00 | doma.cz/kat

Pokud jste se rozhodli skoncovat s kouřením, tu a tam se dostaví nutkavá touha po cigaretě.

Zaměřte se proto na aktivity, které mohou být prospěšné vašemu zdraví a nepovedou k rakovině ani jiným vážným nemocem.

 

 

Chuť na cigaretu se dá zvládnout i s následujícími tipy:


Někomu zavolejte

 

Teď je perfektní čas k tomu, ozvat se starým známým či kamarádce ze školy. Dozvíte se tolik nového, že na cigaretu snadno a brzy zapomenete.

 


Vydejte se na procházku či si naordinujte lehký běh venku

 

I pokud se projdete jen kolem bloku, v těle se uvolní endorfiny. A po těch se budete cítit dobře. Po okysličení organismu a zdravém pohybu se budete cítit tak výborně, že vám bude líto zahlcovat organismus zplodinami z cigarety.

 

 


Čtěte

 

Zahrňte se časopisy či oblíbenou napínavou knihou, od které se nebudete moct odtrhnout. Noviny však vynechejte. Je možné, že by mohly zvýšit úroveň stresu ve vašem organismu a to je to, čeho se chcete při odvykání kouření vyvarovat.


Dejte se do úklidu

 

Vyhněte se nevyřízeným formulářům či nezaplaceným účtům. Pořádek si ale udělejte třeba i v šatníku či prádelníku. I vyklizení kuchyňské linky od starých krabic a vysypané mouky může pomoci, radí server odvykani-koureni.cz. Budete se cítit produktivní, vyhodíte spoustu zbytečností a chuť na cigaretu bude tatam.

 


Vyčistěte si zuby

 

Jistě jim to neuškodí, spíš naopak. Zubní pasta vám musí chutnat a vonět, pak tato hygiena bude požitkem. Nezanedbatelná je i úloha ústní vody. Budete se cítit svěže a zdravě.

 


Proveďte si péči o pleť

 

Peeling, masku, masáž aromaterapeutickým olejíčkem. Uděláte něco pro krásu a budete mít dobrý pocit. Vůbec přitom nevadí, pokud jste muž. Tato péče platí pro obě pohlaví.

 

 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře