Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často se bojíme různých věcí a zvířat a vlastně nevíme, proč.Kdo má kuráž, může se strachu zbavit.

Zbavte se fóbie z hadů jógou - s hady

Hadi - 15
zdroj: Facebook official Hadi - 15
aktualizováno 08.05.2012, 17:21 | 08.05.2012, 00:00 | doma.cz/kat

Často se bojíme různých věcí a zvířat a vlastně nevíme, proč.Kdo má kuráž, může se strachu zbavit.

Představte si, jaké to asi je: trpíte fóbií z hadů a najednou v místnosti, ve které sedíte vyleze z proutěného košíku třeba deset vzrostlých hadů. Přesně takovou šokovou terapií léčí své klienty Kwali Kumaraová v Londýně. Lekce odnaučování fóbie z hadů se koná každé novoluní.


Lektorka se snaží uklidnit své klienty ujištěním, že se jim během sezení nic nestane. Zároveň je poučuje o kráse a velikosti živoucích stvoření, to vše v kombinaci s jogínským učením.

 

Podívejte se, jak vypadá léčba fóbie z hadů:

 

Fotogalerie

1 / 19 Otevřít fotogalerii


Fóbií z hadů prý trpí hodně lidí, i když často bez důvodně. Odmalička jim bylo vštěpováno, že hada je symbolem a ztělesněním zla a všeho špatného. Konec konců podle bible se ďábel převtělil v hada a nabádal Evu a Adama k pozření jablka. Takže si každý neseme v sobě varovný vykřičník.

 

Had
(Foto: Facebook official)

 

ČTĚTE TAKÉ:

RAKOVINA PRSU: 10 výmluv, proč nejít na mamograf, poraženo

Jak se zbavit otravného pocení?

 


Když se ldii na lekci pomazlí s hady, zjistí, že had není vůbec slizký nebo zákeřný. Před tím, než se návštěvníci kurz s hady vůbec setkají, poddají se hluboké meditaci. Strachu se zbaví, kdysi hada podrží. Mnozí to samozřejmě napoprvé nezvládnou. Nejprve si ho mají podržet se zavřenýma očima. Někteří nevydrží a podívají se. V tom může být kámen úrazu – nedodrží postupný osmělovaní proces. Meditace se proto musí opakovat a lektorka musí odvést pozornost od hadů. Kde je ale vůle, tam se dílo podaří.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře