Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Netradiční léčba nemusí být neúčinná.

Jaké „nevědecké“ metody pomáhají proti rakovině?

aktualizováno 19.12.2011, 00:00 | 19.12.2011, 00:00 | doma.cz/kat

Netradiční léčba nemusí být neúčinná.

Mnoho pacientů využívá kromě klasických léků i různé podpůrné a alternativní metody v léčbě svých nemocí – v Americe jsou to 4 z 10 obyvatel, a pokud započítáme i vitamínové doplňky, činí tak dokonce 6 z 10 Američanů. Je možné, že by něco z těchto metod fungovalo i u tak závažné choroby, jakou je rakovina prsu? Typy léčby existují následující:

 

Standardní léčba – tradiční a konvenční postupy, u rakoviny prsu jde o chemoterapii, ozařování a operaci.


Podpůrná léčba – metody, které se využívají současně se standardní léčbou. Podpůrná léčba zvyšuje účinky klasických přístupů a může být velmi prospěšná.


Alternativní léčba
– postupy, které nahrazují standardní léčbu. Je třeba důkladně zvážit rizika a nikdy bez vědomí lékaře nevysazovat léky.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pravidla pro delší a zdravější život - bez rakoviny

Slazení urychluje stárnutí - pozor na vrásky

 

 


Body nejen pro psychiku

 


Ženy s diagnostikovaným nádorem prsu hledají různé metody, jak s touto nemocí bojovat, a zvýšit tak šanci, že svůj boj vyhrají. Podpůrná léčba může zmírňovat nežádoucí účinky chemoterapie nebo ozařování, může pomoci pacientkám zlepšit psychickou pohodu, zmírnit stres a smířit se s chorobou. Podpůrné a alternativní metody vycházejí z představy, že nemoc není pouze postižení těla, ale týká se celého člověka, tedy i jeho psychické stránky a duše – a právě tyto složky se snaží ovlivnit.

 

 

 

Inspirujte se:


Akupunktura

 

Metoda s dobře prokázaným podpůrným vlivem v léčbě rakoviny, dokáže omezit zvracení spojené s chemoterapií, ulevit od bolesti a únavy. U poloviny žen mírní tzv. návaly, které mohou být vedlejším účinkem léků používaných k léčbě rakoviny prsu.


Není vhodná u žen s odoperovanými uzlinami v podpaží – musí se vynechat akupunkturní body na stejnostranné horní končetině, jinak hrozí rozvoj otoků, tzv. lymfedémů.
Nedoporučuje se u žen se silně oslabenou imunitou, kdy hrozí riziko zavlečení infekce přes akupunkturní jehličky.

 


Tai-chi a qi-gong

 

Čínská cvičení, která vycházejí z předpokladu, že nemoci se objevují při nerovnováze energií. Obě tyto metody uvolňují nahromaděnou negativní energii pomocí plynulých pohybů, dýchání a meditace. Bezpečné cvičení zlepšuje fyzickou kondici pacientky a ta je silnější v boji s nemocí.
Obě metody jsou velmi bezpečné, přesto je nutné vždy se nejdříve poradit s lékařem, zda nemohou ublížit.


Reiki

 

Japonská metoda, která pracuje s energií pacienta, s energetickými centry (čakrami) a drahami (mediteriány).
Pacientkám pomáhá především v psychickém rozpoložení.
Jóga

Metoda vhodná při léčbě rakoviny pro zmírnění stresu.
Pacientky po operaci by se měly vyhnout dynamičtějším stylům (např. power jóga), vždy se předem poraďte s lékaře.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

 


Podpůrné skupiny

 

Léčba je vždy ovlivněna tím, jak se člověk cítí. Pokud si žena může popovídat se ženami se stejnou diagnózou, může to být velkým přínosem – vidí, že není jediná, a tyto ženy snáze chápou, jak se cítí a proč se tak cítí.


Pacient s jakoukoliv diagnózou by se neměl uzavírat do sebe, naopak je potřeba svůj strach ventilovat a nedusit ho v sobě, protože optimistický přístup je v léčbě nedocenitelný, uvádí server ulekare.cz.
Pokud si nejste jisti vhodností konkrétní metody, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

 

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře