Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ženy často řeší chrápání partnera tím, že se rozhodnou spát odděleně.

Když muž chrápe či ztrácí erekci, nenechte ho spát osamotě

Pár
zdroj: isifa.com Pár
aktualizováno 24.11.2012, 00:00 | 24.11.2012, 00:00 | doma.cz/kat

Ženy často řeší chrápání partnera tím, že se rozhodnou spát odděleně.

Víme, že chování a návyky v posteli odrážejí kvalitu partnerského vztahu. Překvapivě ale spíše než sex vypovídá o hloubce našeho vztahu společný spánek. Při spánku s partnerem trávíme více času než kdykoliv jindy.


Společný spánek prozradí mnohé


Průzkum v Británii prokázal, že více než jedna pětina párů spí odděleně. Důvodem je, že partneři nejsou schopni přestát zvyky a návyky svého partnera během spánku. Mnoho lidí například v noci chrápe nebo mluví ze spaní.


Chvíli před spaním by podle prof. Rosenblata měly partneři věnovat důvěrnému rozhovoru. Během dne často nebývá čas si promluvit. Nicméně před spaním bychom neměli řešit žádné složité problémy ani se hádat.


Zajímavé zjištění je, že pro ty, kteří spánkové chování své polovičky nemohou vystát, je mnohem lepší spát v jiné místnosti. Tímto si nebudou vytvářet k druhému odpor a nedojde k narušení sexuálního života.

 


O vášni ve vztahu vypovídá i poloha, jakou ve spánku zaujmeme:


• Pokud partneři usínají v obětí, panuje ve vztahu důvěra a jeden na druhého se mohou spolehnout.


• Poloha, kdy partneři spí k sobě zády a dotýkají se jen svými zadky nebo zády značí vášnivý vztah a velkou vášeň, zároveň ale partneři respektují svoji nezávislost.


• Když každý z partnerů usíná na své straně postele a nedotýkají se, došlo k vzájemnému odcizení.

 


Chrápání a poruchy erekce


V souvislosti s chrápáním se mohou objevit i problémy s erekcí. Jde o problém zvaný syndrom spánkové apnoe. Vyskytuje se často u mužů středního a vyššího věku s nadváhou, upozorňuje server ulekare.cz. V průběhu noci se objevují malé pauzy, ve kterých muž přestane dýchat, snižuje se zásobování tkání kyslíkem a spánek je nekvalitní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální pozice, ve kterých si ženy nejvíc užijí

SEX KOUČKA: Masturbujte jak to jen jde. Nejlepší triky

 


I žena může hrát důležitou roli


Pokud tedy partnerka není spokojena se sexuálním životem, pozoruje u svého protějšku poruchy erekce a zároveň není schopna s mužem spát v jedné ložnici, protože ji chrápání budí, měla by zpozornět a s manželem si promluvit. Muži si často výše uvedené problémy neradi přiznají, případně je zlehčují („Každý pořádný chlap přece chrápe“, „No co, v mém věk už nemusím být žádným přeborníkem v posteli...“).


Lehkovážnost zde ale rozhodně není na místě. Důsledkem spánkové apnoe může být i dlouhodobá únava, další přibírání na váze, bludný kruh se uzavírá, neboť muž, ktrému se špatně spí nemá chuť k pohybu, své deprese řeší dalším přejídáním nebo alkoholem.

 

Alkohol poruchu spánku prohlubuje, před spaním je "sklenička aby se mi dobře usínalo" naprosto nevyhovující. V této situaci je na místě svěřit se lékaři, který může pomoct a poradit, jak je možné s poruchou spánku i s poruchou erekce zatočit, uvádí server sexualne.czsexualne.cz.

 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

adélka 09:12 22.01.2014
Na chrápání je dobrý sprej pssst, který se dá koupit v lékárne. vecer staci do krku nastrikat a v noci je klid:-)
Pavla 08:55 25.03.2013
clavin na erekci a na chrápání je skvělé PSSST!. je to sprej proti chrápání, stačí vecer nastrikat do krku a je ticho.
Zuzana 15:09 14.01.2013
S erekcí manžel problémy nemá, ale co se týče chrápání, tak šílenost…V noci jsem se mohla umlaskat a manžela jsem furt budila, ať přestane. Kamarádka mi doporučila PSSST, tak jsem ho ukecala a ono to vážně funguje 
Iva 13:49 28.11.2012
Manžel svůj problém s erekcí vyřešil Clavinem a oba jsme moc spokojení. Milování si zase užíváme jako za mlada..