Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sezóna grilování pomalu začíná, dejte pozor, abyste jí nezahájili střevními potížemi. Největší problémy bývají z kuřat.

Kuřecí maso: Největší riziko hrozí při grilování!

kuře gril
zdroj: isifa.com kuře gril
aktualizováno 25.04.2013, 17:02 | 25.04.2013, 16:51 | doma.cz/mag

Sezóna grilování pomalu začíná, dejte pozor, abyste jí nezahájili střevními potížemi. Největší problémy bývají z kuřat.

Mysleli jste si, že jediný a nejhorší nepřítel člověka, který se schovává v mase či výrobcích z vajec, je salmonela? Pak jste na omylu.

 

Salmonelózu v posledních letech, co se počtu případů nákazy týče, předběhla jiná nemoc. Její název ale umí na první pokus vyslovit málokdo: kampylobakterióza. Můžete ji, stejně jako salmonelózu, dostat například po spolknutí nedopečeného kusu masa, nejčastěji kuřecího.

 

gril maso
(Foto: isifa.com)

 

Grilování nebo průjem?
Kampylobakteriím se dobře daří například při stále populárnějším grilování: stačí, když maso odeberete z grilu dříve, než je pěkně propečené, a kampylobakterie může během několika dní způsobit úporné bolesti břicha, průjmy a teplotu.

 

V únoru, což je poslední měsíc, za který mají odborníci ve Státním zdravotním ústavu v Praze údaje, onemocnělo kolem 812 lidí, zatímco salmonelózou 297. Grilovací sezóna jako každý rok přinese zvýšení počtu. Ročně má střevní potíže vyvolané touto baktérií kolem 6000 lidí.

 

Kuře jen propečené
Obezřetní buďte tehdy, když si kupujete čerstvě grilované kuře. Povaluje se dlouho na pultě a pak se griluje jen chvíli? Nekupujte ho, je to možný zdroj nákazy.

 

Nebezpečné je i hotové kuře, které zůstalo umístěné pod tím, jež se teprve griluje. Co na tom, že hotové maso je řádně připravené, když na něj kape tuk z toho tepelně nezpracovaného? I kuře připravené ke konzumaci se může od toho syrového nakazit bakteriemi.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Co na chleba: Máslo, sádlo nebo margarín?

Co je zdravější pizza nebo párek? Neuškodí jedině se salátem

 

Salát na jiném prkénku
Rizikové je také, když spolu s kuřetem připravujete zeleninu . Kuře pak hodíte na gril, kde se baktérie zničí, ale zeleninu jíte v salátě syrovou, a pokud jste na ní sahali rukou, kterou jste předtím porcovali kuře, pravděpodobně se celá rodina sejdete na toaletě.

 

Dbejte úzkostně na hygienu, zejména při grilování venku to není vždy snadné. Používejte dvě různá prkýnka i nože nebo je pečlivě umyjte horkou vodou.

 

 

 
19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře