Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kysané zelí nechybělo v žádné domácnosti našich předků a jeho moci využívali obzvlášť v zimě. Jeho účinky na zdraví jsou vědecky prokázané a není se tedy čemu divit, že se tato chutná a levná zelenina vrací do našich domovů.

Lék našich prababiček zvaný kysané zelí: Proč ho milovat i dnes

Kysané zelí
zdroj: Thinkstockphotos Kysané zelí
aktualizováno 29.02.2016, 15:43 | 29.02.2016, 15:40 | doma.cz

Kysané zelí nechybělo v žádné domácnosti našich předků a jeho moci využívali obzvlášť v zimě. Jeho účinky na zdraví jsou vědecky prokázané a není se tedy čemu divit, že se tato chutná a levná zelenina vrací do našich domovů.

Kysané zelí patří do typického českého jídelníčku již mnoho generací, bylo součástí jídelníčku našich předků po celý rok a z generace na generaci se předávaly postupy jak si kysané zelí vyrobit a jak i proč ho často jíst.


„Kysané zelí a jakákoliv jiná kvašená zelenina obsahují tzv. probiotické kultury. Tedy se řadí se mezi probiotika, látky produkující kyselinu mléčnou, která podporuje vstřebávání vápníku a železa. Vyživují rovněž buňky tlustého střeva, tlumí růst patogenních baktérií, podporují trávení bílkovin a cukrů a vytváří antimikrobiální látky tlumící růst patogenních baktérií,“ vyjmenovává výživový specialista Martin Škába.


Kysané zelí však naši předci považovali doslova za přírodní zázrak. Není se čemu divit. „Podporuje prevenci aktuálních nachlazení, ale také onemocnění trávicího traktu a různých forem zhoubných onemocnění, degenerativního onemocnění mozku, snižuje krevní tlak, podporuje plodnost, působí jako prevence zácpy, onemocnění močových cest a gynekologických problémů, podporuje detoxikaci těla, tvorby krve a dokonce prý dokáže zmírnit špatné nálady,“ říká Martin Škába.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Chcete urychlit hubnutí? Začněte jíst kysané zelí + RECEPTY PRO INSPIRACI
Kološvárské zelí na maďarský způsob
Nový lék proti zvracení i nachlazení: bakterie obalená stříbrem

 

Jak vybrat „zdravé“ kysané zelí
Kysané zelí by podle něj zejména přes zimu mělo být základem každodenní stravy. Receptů najdete jistě spousty a výhodou je, že na tomto vaření notně ušetříte. Domácí zelí je nejlepší, vyrábí si ho už však jen málokdo. Při jeho nákupu bedlivě sledujte údaje na etiketě, kde byste měli najít složení: zelí (nebo i další druhy zeleniny), kmín (případně i jiná koření), sůl. Nic víc. Žádné konzervanty, či jiné přidané látky. Dále nesmí být na etiketě napsáno pasterizováno.

 

Jak připravit kysané zelí a jak ho „užívat“
Zelí nakrájíte, přidá se sůl, kmín, cibuli pokud máte rádi. Uložíte do sudu a zalijete 6 až 8 % roztokem kuchyňské soli. Nálev odstraní vzduch a vytvoří se podmínky pro mléčné kvašení.

 

Kysané zelí nepoužívejte do teplé kuchyně. „Tepelnou úpravou dojde k likvidaci enzymů probiotických kultur a snižuje se i aktivita kyseliny mléčné v těle. Doporučuji jíst kysané zelí každý den, nejlépe v podobě salátu,“ doporučuje Martin Škába a přidává jeden osvědčený recept.

 

Léčivý salát z kysaného zelí
Potřebujeme 3 lžíce kysaného zelí (pro změnu můžete využít jakékoliv podoby kvašené zeleniny), lžičku rozemletého lněného a lžičku rozemletého konopného semínka a 1 lžičku konopného oleje. Vše smícháte a dostanete pokrm, který je prohlašován za detoxikační zázrak.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Cacora 12:30 23.03.2016
Prolacton znam, davala mi to pani v lekarne na antibiotika. A musim rict, ze to asi pomohlo dost
Johana 15:16 21.03.2016
To ale není jenom na zažívání (ikdyž primárně asi ano). Prolacton je i na imunitu (jde to ruku v ruce)
Josefa 15:30 18.03.2016
Já jsem to začala brát teprve před měsícem, ale už teď cítím, že mám lepší zažívání
Jaklova 15:01 17.03.2016
Pomaha, ale muzu mluvit jenom o tom prolactonu.
Pravak 15:58 16.03.2016
A pomáhá to?
Josef 13:02 15.03.2016
Jjj já mám probiotika od tý doby, co jsem byl na antibiotikách
Klára 14:51 14.03.2016
Já souhlasím. Mluvila jsem s kamarádkou lékárnicí a ta říkala, že spousta probiotik je v potravinách, ale to co je v těch doplňcích třeba v jogurtech není, protože to nepřežije. Takže v tomhle případě jsou lepší tobolky. Hezký den
Bára 17:00 09.03.2016
Prolacton? Určitě vyzkoušej, přišlo mi že v zápalvě mnoha probiotik, tyhle opravdu fungovaly.
Gábina 13:10 08.03.2016
Já jo, manžel mi je donesl z lékárny a musím říct, že během 14 dní se cítím mnohem silnější. Jakoby víc energicky...
EL 14:28 04.03.2016
Já jsem taky vsadila na probiotika. Doporučili mi v lékárně Prolacton, nemáte zkušenosti?
1 2