Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Aby ňadra byla krásná, musí být především zdravá.

Máte prsa v kondici? Otestujte se!

Prsa
zdroj: isifa.com Prsa
aktualizováno 07.02.2013, 00:00 | 07.02.2013, 00:00 | doma.cz/kat

Aby ňadra byla krásná, musí být především zdravá.

Která žena by nestála o krásná plná ňadra, symbol zdraví a krásy, až do vysokého věku? Díky pravidelné péči je lze taková udržet déle, než se zdá – i bez umělých implantátů.
 

 

Prs sestává převážně z tukové tkáně, v níž jsou uloženy skupinky mléčných žlázek. Velikost a tvar prsu jsou určeny množstvím tukové tkáně a stavem svalů a vaziva, které prs podpírají.

 

Mnoho žen má jeden prs větší než druhý. Onemocnění prsů se může projevovat bolestí, citlivostí, změnami tvaru a vzhledu či vznikem uzlíků v jinak hladké tkáni prsu.

 

Onemocnění prsů jsou většinou nepatrná a snadno léčitelná, ale je důležité všechny tyto změny vyhledat a svěřit lékaři. Může tak být vyloučena možnost rakoviny prsu, která je jednou z nejčastějších rakovin, postihujících ženy, uvádí server ulekare.cz.

 

 

OTESTUJTE SE ZDE! KALKULAČKA ZDRAVÍ ŇADER!

 

 

Deset tipů pro krásná a zdravá ňadra

 

Cvičte – existuje celá řada cviků pro zpevnění ňader. Návody můžete najít na internetu, zde pro příklad uvádíme alespoň dva jednoduché cviky. První cvik: postavte se zpříma proti zdi, nakloňte se a opřete se o zeď rukama. Pak tlačte proti zdi tak silně, jak jenom můžete, po dobu asi deseti sekund. Uvolněte se a protřepejte ruce.

Opakujte desetkrát za sebou. Druhý cvik: stůjte zpříma, ruce mírně ohnuté v loktech položte na kyčle. Pak se pomalým napínáním pokoušejte dotknout oběma ohnutými lokty za svými zády. Napínejte asi deset a patnáct sekund, pak uvolněte. Opakujte desetkrát.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nedejte rakovině šanci: samovyšetření prsu krok za krokem

Prsa jen na sex? Kampaň proti rakovině prsu vyvolala pobouření

 


Pečujte o prsy během kojení
– bradavky v období kojení vždy udržujte čisté a suché, na prsy používejte kvalitní hydratační krém.


Zkuste masáž prsou – zabere jen pár minut, povzbudí krevní i lymfatický oběh a můžete ji spojit i se samovyšetřením.


Nepodceňujte speciální kosmetiku – na trhu je dostatek olejů, tělových mlék i speciálních krémů, u kterých výrobci slibují pevnější a větší ňadra. I kdyby to nebyla tak úplně pravda, hydratační a zvláčňující péči si vaše ňadra určitě zaslouží.


Dopřejte si sprchu
– střídavé sprchování teplou a studenou vodou podporuje krevní oběh. Pravidelné sprchování (nebo spíše masáž) teplou vodou zase podle některých doporučení pomáhá udržet ňadra plná a pružná.


Kouzlete s podprsenkou – správný výběr podprsenky je pro vzhled vašich ňader klíčový. Plná ňadra potřebují oporu, to znamená široká ramínka a podpůrný pruh pod prsy. Malá ňadra zase zvýrazníte pomocí vhodného tvaru košíčků.


Sportujte – pravidelný pohyb tvaruje postavu a také vaše ňadra. Nejvhodnější je aerobní fyzická aktivita zatěžující co největší svalové skupiny, jako jsou běh, plavání nebo jízda na kole.


Naučte se samovyšetření
– samovyšetření prsů, kdy pohmatem pátráme po změnách v prsní tkáni, provádíme jedenkrát měsíčně. Pokud nevíte, jak na to, podívejte se na naše video Hmatové samovyšetření prsu metodou MammaCare.


Nechte se vyšetřit
odborníkem – samovyšetření je důležité, ale mamografické vyšetření dokáže odhalit i změny, které jsou dosud nehmatné.


Milujte se
– kvalitní sexuální život a partnerský vztah vám sice ňadra nezvětší, ale dodá vám sebedůvěru, díky které budou určitě vypadat ještě lépe.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře