Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naše kůže dostává při teplotách pod bod mrazu pořádně zabrat.

Mráz kůži těžce poškozuje! Jak se bránit?

Zima
zdroj: isifa.com Zima
aktualizováno 18.01.2013, 00:00 | 18.01.2013, 00:00 | doma.cz/kat

Naše kůže dostává při teplotách pod bod mrazu pořádně zabrat.

Připravit se na zimu v horách a prohánění se na lyžích potřebuje i vaše pokožka. Zima totiž znamená studený vzduch, nízký stupeň vlhkosti a vítr. A tak připravte nejenom teplé svetry, větru odolné bundy, ale i to, co bude potřebovat vaše kůže. Pokud začnete mít na rukou i v obličeji pocit stažení, zarudnutí a povrch je „jako struhadlo“, uvědomte si volání kůže o pomoc.

 

Tyto příznaky jsou známky extrémní suchosti. Prasklinky a krvácející místa na rtech už jsou vlastně poraněním a jako takové vyžadují pozornost, uvádí server hojeni-ran.cz. Každým pobytem venku, kde je nízká teplota a vítr, kůže trpí. Pokud zůstanete uvnitř, o moc více radosti jí neuděláte. Topení a vyhřátý suchý vzduch totiž z kůže doslova odsává vlhkost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chřipka a rýma: 20 osvědčených babských receptů

Váš příběh: Prokletá anorexie! Vážila jsem 34 kg

 


Mezi zásady, které pokožku udrží ve zdravém stavu, patří následující:

 

- Zvlhčujte kůži na rukou i obličeji krémy s vysokým podílem tuku. Použijte takové, které neobsahují konzervační látky, parfémy ani jiné dráždivé látky. Na rty vždy použijte ochranný balzám.


- Při zimních sportech vždy noste čepici, brýle a rukavice. Vhodná je i takzvaná „kukla“, která chrání obličej.


- Pijte dostatečné množství vody. Vyvarujte se ale nápojů s alkoholem a kofeinem.


- Jezte potraviny s dostatečným množstvím zdravých tuků. Příkladem je losos nebo některé druhy ořechů.

 

Zima
(Foto: isifa.com)

 

 

A když už je pozdě

 

Někdy se poškození kůže i při sebevětší péči nevyhnete. Obzvláště tehdy, je-li vaše pokožka extrémně citlivá nebo trpíte ekzémem či lupénkou, radí server ulekare.cz. V případech, kdy se na rukou či obličeji objeví prasklinky, je třeba zasáhnout: důležité je kůži stále promazávat. Za tímto účelem noste krém vždy u sebe. Malá tubička se vejde i do zimní bundy.

 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře