Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pleť je velmi zranitelná a často si problémy s ní způsobujeme samy. Chtěně, nebo ne.

Největší kosmetické neřesti: Jak si devastujeme pleť

Kosmetika
zdroj: Thinkstockphotos Kosmetika
aktualizováno 05.02.2013, 00:39 | 05.02.2013, 00:16 | doma.cz/ina

Pleť je velmi zranitelná a často si problémy s ní způsobujeme samy. Chtěně, nebo ne.

Pokožka naší tváře potřebuje, abychom se o ni patřičně staraly a vyhnuly se všemu, co by jí mohlo na zdraví a kráse uškodit. Zdraví a jasu vaší tváře je první věc, kterou si na vás okolí všimne. Pokud máte problematickou pokožku, netřeba se spoléhat na make-up. Ani ten nejluxusnější make-up, vaše problémy nevyřeší.

 

Ideální by bylo vyhnout se problémům s pletí a najít příčinu, která je spouští. Někdy může jít o špatné návyky při péči o pleť. A těch byste se měly co nejdříve zbavit. Jaké jsou ty úplně nejhorší??

 

Poškodit ji může jakákoliv nepozornost. I proto se všech zlozvyků vyvarujte. Víte, o kterých z nich je řeč?

 

Spánek s make-upem

 

Pokud toužíte po krásné a zdravé pleti, do postele byste si měly večer lehat absolutně odlíčená. Ať jste jakkoliv unavená, dejte si závazek, že se za každých okolností zbavíte make-upu.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Žiletka versus strojek: S jakou metodou bude pokožka dokonale oholená?

Módní policie v ulicích: Češky se v zimě bojí barev!

MÓDNÍ POLICIE na Plesu v Opeře! Kdo to letos přehnal a koho vyvedli?!

 

Důvod? Pleť si potřebuje odpočinout, "nadechnout" se čerstvého vzduchu a zbavit se celodenních nečistot a mazu, který by vám jinak mohl nepříjemně ucpat póry. Právě nedostatečná hygiena může vyústit do podrážděné pleti se sklonem k akné.

 

Pleť
(Foto: isifa.com)

 

Kosmetika po záruce

 

I kosmetika má svou životnost a věřte či ne, právě výrobky "po záruce" mohou vaší pleti velmi uškodit. Proto byste měly sledovat čas, do kterého výrobci doporučují kosmetiku používat.

 

Nikdy nepoužívejte kosmetiku, která je starší než 12 měsíců po otevření. Pokud nemůžete najít na výrobku datum expirace, zkuste se podívat, zda na výrobku není značka, která znamená, že výrobek máte 12 měsíců po otevření zahodit.

 

Make- a pudr několikrát denně

 

Nikdy si neaplikujte na obličej make-up znovu během dne.
Neumíte si ani představit, jak to vaší pokožce škodí. Pokud si během dne nanesete na obličej další vrstvu make-upu či tvářenky, ucpáváte si tím póry, jejichž důsledkem mohou být nepříjemné vyrážky, či akné. Investujte raději do mokrých odličovacích kapesníků na make-up. Ty pleť během dne vyčistí, tonizují a osvěží. Teprve potom naneste make-up.


Častý peeling

 

I přehnaná péče o vaši pleť může být problém. Péče je nutná, ale s mírou. Například v otázce peelingu byste měly být opatrné. Příliš časté a intenzivní čištění pleti může vyvolat reakci, kdy pleť začne produkovat více mazu, který ucpává póry. Proto používejte velmi jemný peeling určený na obličej a dodržujte doporučení jeho používání.

 

Pleť
(Foto: isifa.com)

 

Špinavé pudřenky, houbičky apod.

 

Starat byste se měly také o nástroje, kterými si make-up na obličej aplikujete. Špinavá houbička nebo štětec vám totiž mohou také znepříjemnit život, upozorňuje myzeny.sk. Například tak, že vám na pokožku zanesou bakterie, které mohou způsobit zánět a akné.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení