Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sexuálně vás to nabudí. Navíc si neopotřebujete vrchní díl plavek. Jenže pozor na nebezpečné UV záření!

Opalování "nahoře bez": úžasné klady a děsivé zápory!

aktualizováno 18.06.2012, 08:30 | 18.06.2012, 08:28 | doma.cz/kat

Sexuálně vás to nabudí. Navíc si neopotřebujete vrchní díl plavek. Jenže pozor na nebezpečné UV záření!

Spíše se odvážíme svléknout na pláži u moře, protože vzhledem k menšímu výskytu lidí na metr čtvereční lze najít místa, kde máte alespoň trochu větší pocit soukromí. Zatímco v české kotlině se k tomu odváží spíše mladší a průbojnější ženy, u moře se po větším či menším zdráhání odloží vrchní díl plavek alespoň na chvíli téměř každá. Na konci dovolené už ho považujeme za opravdu zbytečný kus oblečení.
Opalování nahoře bez představuje rozumný kompromis mezi nudapláží a cudným sluněním v plavkách. Odhaleno je dostatečně dost a přitom se ještě můžeme za malým kouskem oblečení schovávat. Dámám poskytne alespoň trochu pocit svobody. Rovnoměrně opálený dekolt nám později nebudou kazit bílé čáry od šňůrek plavek.

 

 


No a pánové, ti mají o zábavu postaráno – je to jeden ze stimulů, které muže donutí jít si na mořský břeh lehnout, i když jinak by je tam nic jiného neudrželo. Rozpálené hroty bradavek s nimi udělají své a přimějí je zchladit se v mořských vlnách.

 

Na běžné pláži před zraky ostatních lidí se samozřejmě žádné nepřístojnosti provozovat nemohou (pokud nenajdete plážičku, kam není vidět), ale pobyt na pláži člověka nažhaví a to ostatní se už může odehrát na hotelovém pokoji.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kde nechaly prsa? Beznadějně ploché celebrity

Rakovina prsu – tyto ženy ji porazily

Rakovina prsu se už týká i žen do 35 let!

 

 


Nic se nesmí přehánět – rady, jak se (ne)opalovat:


Na dekolt určitě použijte nejvyšší ochranný faktor v dosahu. Lékaři vás za vystavování ňader slunci také nepochválí. Vlastně jsou proti záměrnému opalování vůbec.

 

- Myslete na to, že na prsou máme jemnou a citlivou kůži, která je náchylná k tvorbě nevzhledných pigmentových skvrn a k ochabování.


- Přes poledne na sluníčko nechoďte


- Na ňadra používejte vyšší ochranný faktor, než na ostatní místa těla. Pokud vám jde jen o pocit „svobody“ bez podprsenky, klidně si opatřete krém s ochranným filtrem 50, který vám vytvoří krémovou podprsenku.


- Myslete na to, že od vodní plochy, bílého betonu se odráží více než 30 procent UV paprsků. Pokud se opalujete u vody, spíše se spálíte, než někde na balkóně nebo na louce.

 

 

 

 

Co dělat při spálení citlivých míst sluníčkem?

 

Jestli nechcete mít za pár let výstřih vrásčitý jako indiánská babička a ochablou kůži „ňader, s opalováním nahoře bezKdyž zjistíte, že jste se na sluníčku spálili, okamžitě se schovejte do stínu, pijte dostatek nealkoholických tekutin, protože můžete trpět současně i přehřátím organismu.

 

K úlevě od bolesti citlivých míst pomáhají studené obklady, např. mokrý kapesník nebo ručník.

 

Pokud máte možnost, udělejte si zelený čaj a v obklad namočte do odvaru, kterým postižené místo překryjete.
Pokožku uklidní i tvaroh nebo bílý jogurt. Nejdřív ale vyzkoušejte na malém ploše kůže, jestli nebudete mít reakci na kyseliny, které jsou v nich obsažené.

 

V cestovní lékárničce by neměl chybět panthenol ve sprejové formě, který také uleví od bolesti. Pokud ale spáleniny bolí nesnesitelně, můžete si vzít některý z volně prodejných léků proti bolesti.

 

 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lenka 12:06 29.06.2012
Loni na dovolené se mi podařilo spálit si prsa jak to říká článek, a opravdu to nebyl žádný med. Pořádně to pálilo, tak jsem si koupila panthenol od značky SWISS, kvůli velkému podílu panthenolu a vitamínů, který na spáleniny rychle pomohl. Navíc příjemně chladí, od té doby ho používám pokaždé po opalování.