Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Plemeno je odolné. V létě se však musí mazat krémem, aby se mu nespálila kůže. A v zimě je potřeba, aby chodil v oblečku.

Peruánský naháč aneb pes pro alergiky

Vložit video na:

aktualizováno 29.06.2010, 17:07 | 30.06.2010, 00:00 | Nova.cz

Plemeno je odolné. V létě se však musí mazat krémem, aby se mu nespálila kůže. A v zimě je potřeba, aby chodil v oblečku.

Chov naháčů není moderní záležitostí, některé výjevy na archeologických nálezech dokazují, že jde o plemeno, které se objevovalo již několik set let před naším letopočtem.

Tehdy šlo ještě o "orchidejového měsíčního psa“, protože často dělal společníka svým pánům, pěstitelům orchidejí, a ven byl vypouštěn až večer, aby byl co nejlépe chráněn před slunečními paprsky. Svůj současný název, peruánský naháč, získává plemeno až v roce 1987.

 


Pro mnohé neatraktivní plemeno, pro jiné jediná možnost mít doma psa. Plemeno peruánského naháče je nahé, tedy ideální pro každého, kdo má alergii na psí chlupy.

ČTĚTE TAKÉ:
Cestování se psem: pomůže klid i speciální přípravky
Máte podezření, že vaší rodině šéfuje pes?

Péče o naháče

Štíhlá a elegantní postava, černé, černomodré, hnědé zabarvení, hladká kůže příjemná na omak, to je peruánský naháč. Na první pohled se zdá, že se jedná o plemeno náchylné ke zraněním. Ve skutečnosti jde o psa, který je velmi odolný. Je ale nutné přizpůsobit péči o něj faktu, že nemá srst. Lze ho chovat jen bytě, v době velkých mrazů potřebuje obleček a naopak v létě by měla být jeho kůže ošetřována krémem.

Jaký je naháč

Jeho povaha je tichá, jde o chytrého a naprosto bezproblémového psa. Jeho pocity jsou snadno čitelné, a to díky absenci srsti. Kůže naháčů se zdá být oproti ostatním plemenům jakoby teplejší, je to ale opět jen díky tomu, že se jedná o neosrstěné plemeno. Teplo vychází přímo z kůže a není zadržováno srstí.

Další články z pořadu Rady ptáka Loskutáka najdete na stránkách nova.cz.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

markéta 09:26 09.12.2010
Teda nevím,mám doma naháče a dřina to teda není žádná,máte dětí?je to dřina?tak teda nevím,něco na oplátku udělat pro naše mazlíčky určitě nikomu neuškodí,dávají nám za to svoji oddanost a lásku..
sijyx 18:01 07.08.2010
No Evi já miluju psi ale když je někdo hodně silně alergickej na psi srst a toho psa fakt chce tak si ho vezme ale asi ty to nepochoopíš
Jitka 11:03 30.06.2010
Je vidět,že jste nikdy neměla chlupatého psa.Česání je dřina hlavně u 60 kg mazla.
Eva 08:57 30.06.2010
Teda řekn vám že tenhle pes to je něco vy říkáte že je odolný hm tak to nevím ale podle mě je s tímto psem šíelná piplačka no řekněte sami vždy´t to je fakt síla abyste psa mazali krémem aby nespálil v zimě aby zase nenastydl tak svetříčky no asi bych takovýho psa nechtěla není nad pořádně chlupatýho psa já vím někdo namítne že ho nebaví česat srst ale to raději budu česat než mazat.