Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Hubne se po něm, obsahuje látky, které vás ochrání před rakovinou a navíc povzbuzuje. Čaj můžete pít několikrát denně.

Chcete ZHUBNOUT? Pijte několikrát denně zelený čaj!

žena čaj ledový
zdroj: Thinkstockphotos žena čaj ledový
aktualizováno 25.04.2013, 15:02 | 25.04.2013, 14:53 | doma.cz/mag

Hubne se po něm, obsahuje látky, které vás ochrání před rakovinou a navíc povzbuzuje. Čaj můžete pít několikrát denně.

Zelený čaj je známý především pro vysoký obsah látek, které mohou pomoci bojovat s rakovinou. Lékařské studie ale dokazují, že pomáhá při hubnutí.

 

Proč pomáhá čaj při hubnutí? Látky v něm obsažené urychlují metabolismu. Tuk se prostě bude rychleji spalovat.

 

Nejlepšího účinku dosáhnete, když si šálek zeleného čaje dopřejete několikrát denně. Můžete ho pít před nebo i po jídle. V horkých dnech si připravte jeho ledovou variantu.

 

Nezapomeňte ho ale vždy zapíjet vodou,. Každý čaj totiž stejně jako káva odvodňuje organismu, a to by se vám nelíbilo. Možná by vás bolela hlava nebo bušilo srdce.

 

 


Rychlé zpracování
Jak se vlastně liší zelený čaj od černého? Zelený čaj, oolong i černý čaj jsou připraveny z čajovníku, respektive rostliny Camellia sinensis. Jejich vlastnosti jsou rozdílné jen na základě různého způsobu zpracování čerstvých lístků.

 

Zelený čaj neprochází procesem oxidace. Čerstvý list je ihned zpracováván ve vysokých teplotách spařením nebo pražením. Co se týče účinků na zdraví, prospívají oba.

 

Náš tip: připravte si domácí ledový čaj. Poctivě připravený nápoj dokáže rychle zchladit organismus a zrychlit metabolismus. V horkém dni je to doslova spása. Základem je kvalitní čaj, ze kterého lze jednoduše vykouzlit celou řadu zajímavých a osvěžujících letních nápojů. Ocení ho i vaše děti. Ty by ale určitě neměli vypít tolik čaje, co vy. Přinejmenším by se jim špatně usínalo.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Co na chleba: Máslo, sádlo nebo margarín?

Čínské polévky nedávejte dětem NIKDY. Instantní jen výjimečně.
 

 

K přípravě domácího ledového čaje můžete tradiční sypaný zelený čaj, pytlíkový také postačí, ale obvykle mívá horší kvalitu. Způsob přípravy pak je závislý hlavně na tom, kolik času na ni máte. Můžete do něj přidávat čerstvé šťávy nebo prostě jen džus koupený v obchodě. Kousek čerstvé máty, kolečko citrónu a dostatek ledu z něj udělají luxusní pití.

 

Zázraky nečekejte
Samotné pití čaje ale samozřejmě nezajistí, že budete mít za měsíc pět kilogramů dole. Musíte hlavně zapomenout na sladké a tučné a začít se hýbat.

 

Vyzkoušejte nové saláty, vezměte rodinu na dlouhou jarní procházku a tentokrát se nestavte v cukrárně!

 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

olga 14:51 21.09.2016
ja to potvrdzujem pila som ho denne 1 l.po malých dávkach ,ale len do 15 hod, ,,obsahuje kofein ,,nepiť večer ,schudla som 5 kg za mesiac ,,ako som ho prestala piť znovu som kila nabrala,,,Sam o sebe nechdnete ,,,len navodzuje zrýchlenie metabilizmu ,,,ja som ho pila väčšinou po jedle a pred jedlom ,,,
Lucie 19:16 17.10.2013
Zelený čaj PODPORUJE hubnutí a ne že se po něm hubne.
teamanka 09:21 14.09.2013
samotné pití nepomůže, chce to i pohyb... ale o léčivých účincích čaje bych nepochybovala, viz www.gunpowder.cz
Jolča 12:11 22.06.2013
Já potvrzuju! zhubla sem za 1 měsíc 4 kg :) běhala sem,jezdila na kole a pila čaj ! a 4 kg dole!
Klara 05:52 26.04.2013
Nic proti, ale účinku zeleného čaje na hubnutí ještě nikdo nepotvrdil!!!!