Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dopřáváte si často horké nápoje z plastových kelímků? Američtí vědci před pitím kávy nebo čaje z těchto nádob varují! Je to prý životu nebezpečné!

POZOR! Káva z kelímku vás může zabít jedovatou látkou

Káva v kelímku_2
zdroj: Thinkstockphotos Káva v kelímku_2
aktualizováno 22.08.2014, 13:08 | 22.08.2014, 00:12 | TN.cz / mis

Dopřáváte si často horké nápoje z plastových kelímků? Američtí vědci před pitím kávy nebo čaje z těchto nádob varují! Je to prý životu nebezpečné!

Americká Národní výzkumná rada vydala zprávu, že styren, který je hlavní složkou polystyrenových kelímků na nápoje, může být pro zdraví člověka velmi nebezpečný. Potvrdili, že je karcinogenní a jeho uvolňování do nápojů tak může způsobit rakovinu!


Nad tímto závěrem se shodlo deset odborníků Národní výzkumné rady USA z oblasti medicíny, chemie a toxikologie.


"V naší zprávě uvádíme, že se může jednat o závažný problém, ale než začněme uvažovat o regulaci těchto nebezpečných nádob, je potřeba ještě posoudit, jak velké množství této látky škodí," uvedla portálu Newsday k tomuto problému předsedkyně Rady pro výzkum doktorka Jane Henneyová.


V Americe se snaží o regulaci polystyrenových nádob i z dalšího důvodu - znečišťují vody a přírodu, protože se velmi špatně rozkládají. I z tohoto důvodu začínají mít přednost kelímky papírové.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Božský nápoj káva: 10 věcí, které jste o ní nevěděli

Žena se rok stravovala jen v kavárnách. A to je matka dvou dětí!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře