Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč si kazit oslavy bolestmi hlavy?

Pryč s kocovinou! PRVNÍ POMOC

Kocovina
zdroj: isifa.com Kocovina
aktualizováno 01.01.2013, 00:00 | 01.01.2013, 00:00 | doma.cz/kat

Proč si kazit oslavy bolestmi hlavy?

S prožitými večírky přibývají také rána, která jsou pro většinu dospělých opravdovým strašákem. Bolest hlavy, sucho v puse, žaludeční nevolnost či celkový třes jsou typickými nepříjemnými projevy kocoviny.

 

Všichni víme, že nejlepší prevencí kocoviny je nepít. Kdo by ale na večírku odolal všem lákadlům? Pokud však nepatříte k těm, kterým stačí jen jedna sklenička, jste možná na nejlepší cestě probudit se ráno s pořádnou kocovinou.

 

Kocovina je označení vedlejších účinků požívání alkoholu, které se nejčastěji projevují bolestí hlavy, pocitem žízně, přecitlivostí na světlo i hluk, nevolnostmi, třesem a celkovým oslabením. Alkoholová kocovina je způsobena především dehydratací organismu, kterou má na svědomí odbourávání alkoholu v těle. Kocovina se naplno projevuje až po odeznění jeho tlumivých účinků – tedy nejčastěji druhý den ráno. Způsobuje ji také nedostatek minerálů a vitamínů v těle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?

Terapie na 5 minut: Zbaví vás stresu!

 

Kocovina
(Foto: isifa.com)

 

Jak na kocovinu chytře vyzrát?

 

 

PRVNÍ POMOC proti kocovině:


1. Dodejte tělu vodu, nejlépe minerálku (ideálně např. vincentku).
2. Dále tělu po požití alkoholu chybí cukry – pomůže vlažný čaj s medem.
3. Proti překyselení žaludku pomůže anacid (bere se např. při žaludečních vředech).
4. Jděte se projít, abyste si okysličili tělo.
5. Studená sprcha pomůže prokrvit a nastartovat organismus.
6. Slepičí vývar dodá základní živiny.

 

 

 

Když už jsme rozhodnuti, že na večírku pít budeme, pijme s mírou. Nepříjemné projevy následné kocoviny můžeme snížit také tím, že budeme dodržovat několik jednoduchých rad:

 

- nepijte nalačno
- nemíchejte alkohol.
- alkoholické nápoje prokládejte nealkoholickými nápoji – nejlépe minerálkou
- omezte kouření
- pomůže tableta vitaminu C společně s vitaminem B

 

ČTĚTE TAKÉ:

Buďte fit po flámu
Jak zvládnout morální kocovinu?
I vaše pleť má kocovinu! Dostaňte ji z toho

 

Často se doporučuje jako první pomoc černá káva, ale ta bohužel stejně jako alkohol odvodňuje. Doplnění dostatečného množství tekutin totiž pomáhá odvádět z těla toxin alkoholu. Doporučuje se např. Poděbradka, s vysokým obsahem hydrogenuhličitanové složky, protože příznivě působí na zažívací trakt.


 

 

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Tibo 15:42 20.01.2015
Alcostop je super,taky znám, s kámošema si ho berem pokaždé co jdeme na tah. Pak se pije a pije a na druhý den žádná kocovina, žádný bolehlav...ani od žaludku mi není špatně, lačees.
Zuuzannka 12:59 11.07.2014
Za poslední dny jsem měla možnost vyzkoušet Alcostop, doporučili mi ho známí a nemůžu si ho vynachválit, vezmu si ho před tím, než jdu pít a na druhý den jsem fit, omezuje vstřebání alkoholu a urychluje jeho vyloučení z těla, navíc na druhý den, žádný bolehlav, můžu jen doporučit.
jura 11:57 06.03.2013
nechlastat je nejlepší lék