Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Riziko, že se nakazíte chřipkou právě v práci je velmi vysoké. Dodržování několika základních rad vám však může toto riziko snížit až o polovinu.

Rady, jak se nenakazit chřipkou v práci

Nachlazení
zdroj: oficiální zdroj Nachlazení
aktualizováno 28.11.2018, 16:24 | 28.11.2018, 16:24 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Riziko, že se nakazíte chřipkou právě v práci je velmi vysoké. Dodržování několika základních rad vám však může toto riziko snížit až o polovinu.

Chřipkové období obvykle začíná na konci září a trvá několik měsíců. Během této doby je náš organismus vystavovaný nadměrnému množství bakterií, které jsou všude kolem nás. Nejvíc se jich však nachází v městské hromadné dopravě, na úřadech a v uzavřených prostorech s velkým množstvím lidí.  Riziko, že se nakazíte právě v práci je velmi vysoké. Dále si můžete přečíst několik základních tipů, které vám pomohou snížit toto riziko až o polovinu.

 

Jezte hodně vitamínů

 

Toto pravidlo platí během zimy dvojnásobně. Ideální jsou vitamíny a minerály v čerstvém ovoci a zelenině. Na trhu existuje také mnoho vitamínových doplňků, které vám pomohou ke zlepšení imunity.

 

Kromě vitamínu C, přidejte do své stravy i selen a zinek. Ty pomáhají při posilování imunity a také při odbourávání škodlivých látek v těle. Zinek můžete najít v zejména v luštěninách jako jsou čočka nebo hrách. Selen obsahují zejména ryby a maso.

 

 

Dopřejte si čerstvý vzduch

 

Větrání v kancelářích by mělo být samozřejmostí během celého roku. Čerstvý vzduch vám dodá víc energie při práci, bude se vám lépe dýchat a právě v chřipkovém období vyčistí vzduch od bakterií.

 

Během zimu je však důležité větrat správně, protože chladné prostředí by mohlo zhoršit zdravotní stav nejen vašemu nemocnému kolegovi. Ideální je nárazové větrání, což znamená, že otevřete všechna okna a v co nejkratším čase vyvětráte celou místnost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Při chřipce a nachlazení vsaďte na sílu přírody.

Máte chřipku? Pozor, může ji chytit i váš pes!

Osm největších mýtů o chřipce.

 

Hygiena na prvním místě

 

Časté mytí rukou především v chřipkovém období by mělo být samozřejmostí pro každého z nás. Tato maličkost dokáže velmi snížit pravděpodobnost nakažení.

 

V současnosti existují namísto klasických mýdel i jejich antibakteriální a dezinfekční náhrady, které vás dokážou zbavit  bakterií mnohem účinněji. Také pomáhá horká voda a vlastní ručník nebo papírové ubrousky.

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivona 10:44 30.11.2015
Neumím chodit na podzim s rouškou u pusy, když všichni na mě chrchlaj.. Vyzkoušela jsem už toho spousty na imunitu, ale skoro nic mi nezabralo , kámoška mi doporučila, abych vyzkoušela nějaký výtažek s rostliny echinacea. Navštívila jsem lékárnu a koupila jsem si Echinacea kapky od Imunitu a za mě teda palec hore :-)