Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rakovina prsu je strašákem pro mnoho žen. Představuje nejen zdravotní a psychický, ale i sociální problém. Možná se ale pacientkám blýská na lepší časy.

Rakovinné buňky v prsu napadá extrakt z hořkého melounu

aktualizováno 30.04.2010, 22:30 | 30.04.2010, 22:29 | tn.cz/kat

Rakovina prsu je strašákem pro mnoho žen. Představuje nejen zdravotní a psychický, ale i sociální problém. Možná se ale pacientkám blýská na lepší časy.

Vědci z univerzity v Saint Louis totiž přišli na skutečnost, že extrakt z hořkého melounu, který je oblíbenou zeleninou hlavně v Indii a Číně, zabíjí rakovinné buňky prsu a brání jejich růstu, uvádí server ulekare.cz.

 

Melounový zázrak


Extrakt z hořkého melounu se v Indii a Číně používá v lidovém léčitelství pro své schopnosti snižovat hladinu krevního cukru a cholesterolu. Že také zabíjí rakovinné buňky v prsu a snižuje rychlost jejich růstu, je výsledkem výzkumu vedeným profesorem Ratnou Reyem působícím v Ústavu patologie na univerzitě v Saint Louis. Navíc je to vůbec první důkaz účinku hořkého melounu na rakovinné buňky.

 

 

Ray Ratna vedl výzkum na lidských prsních rakovinných buňkách v laboratoři. Dalším jeho krokem je otestovat extrakt na buňkách zvířecích. Pokud výsledky u obou výzkumů budou úspěšné, bude se moci extrakt aplikovat přímo pacientům.

 

Čas prokáže skutečné účinky 


Otázka účinku melounového extraktu je stále intenzivně studována. Proto nelze ještě stoprocentně říct, zda tato látka bude pomáhat v léčbě rakoviny prsu, uvádí server lecba-rakoviny.cz. Hudbou budoucnosti dosud zůstává výzkum lidí se zvýšeným rizikem rakoviny prsu a současným užíváním melounového extraktu. Podle vědců by se spíše dalo považovat za zázrak, kdyby melounový extrakt skutečně v boji proti rakovině účinný byl.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jiřina 10:45 16.05.2010
Já také miluji zvířátka a je mi jich líto Ale jde o prospěšnou věc,která by pomohla mnoha lidem a nevím že by někdo to vzal na sebe místo nich ?Já vím co je rakovina prsu.Jsem zatím vyléčená ale nevím kdy propukne nanovo.
hanickak20008 20:51 11.05.2010
na zvířatech ............ tak to je hustý