Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Několik rad, jak se dostat do formy po bujarém silvestru.

Silvestrovský večírek stál za to? Jak se znovu dostat do formy?

Večírek
zdroj: Thinkstockphotos Večírek
aktualizováno 01.01.2015, 12:09 | 01.01.2015, 05:52 | Krasna.cz/trm

Několik rad, jak se dostat do formy po bujarém silvestru.

Silvestr a oslava příchodu nového roku - den, na který se celý rok těší řada nadšenců bujarých oslav, velkolepých ohňostrojů a především dokonalé atmosféry, kterou si užíváme se svými přáteli či nejbližšími ve velkém stylu, a to pouze jednou za rok. K silvestrovským oslavám však zcela nepochybně patří hlasitá hudba, mnoho dobré zábavy, nejrůznějších pokrmů a samozřejmě mnoho druhů alkoholu.

 

Obvykle si na silvestra dají nějakou tu „štamprličku“ i lidé, kteří alkoholu příliš neholdují. Ve chvíli, kdy je oslava v plném proudu, vůbec nemyslíme na následky svých všemožných kombinací pití a jídla. Bohužel druhý den ráno jen málokdo může říct, že mu není špatně od žaludku a že je schopen dělat i něco jiného než jen nehybně polehávat na gauči u sledování pohádek. A jak se můžeme na Nový rok dát co nejrychleji do formy?

 

Rad a tipů je hned několik:


Prvním a naprosto nejdůležitějším bodem je ihned po probuzení a dále celý den neustále doplňovat tekutiny, nejlépe ve formě nesycených nápojů. Nejlepší je však pít pouze obyčejnou vodu.


Dalším tipem je lehké jídlo. I když máte pocit, že jakýkoli pokrm je to poslední, co chcete vidět, natož snad jíst, nepodceňujte situaci. Jídlo vám může udělat mnohem lépe, protože žaludek má s čím pracovat. A pokud si dáte kvalitní silný vývar či pravou českou česnečku, určitě neprohloupíte.

 


Pokud není zbytí a hlava třeští jako střep, jakýkoli sebemenší zvuk vám přijde jako rána palicí těsně u hlavy, netrapte se a sáhněte po léku proti bolesti. Zkus třeba novinku, Apo-Ibuprofen Rapid, ibuprofen v měkkých želatinových tobolkách, která přináší mnohem rychlejší úlevu při akutních bolestech.


Někdo z nás více preferuje procházku po čerstvém studeném až mrazivém vzduchu. Tento nápad určitě také není k zahození, otázkou je, kdo se vzdá teplé postele a vyrazí ven. Odvážnější jednotlivci mají na kocovinu jiný zaručený způsob - sport. Pro mnohé z nás je představa pohybu zcela nereálná, někomu však pořádné „vypocení se“ udělá dobře jako nic jiného.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak zvládnout morální kocovinu?
TEST: Nejsi závislá na alkoholu?
Lži a mýty o alkoholu
Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?
I tvoje pleť má kocovinu! Dostaň ji z toho


Pokud člověk není schopen dělat vůbec nic než ležet, ideální variantou, jak se zbavit potíží, je pořádný a důkladný spánek. Silvestrovské oslavy mnohdy končí až nad ránem, a proto se spánkový deficit musí nevyhnutelně dohnat. Nevyspalost totiž může být jedním z hlavních důvodů, proč se cítíte tak mizerně.


Ať už se datum 31. 12. zvrhne jakkoli, jistě pro sebe najdete ten nejideálnější způsob, jak si ulevit a zároveň zpříjemnit Nový rok. Nezbývá než doufat, že se vaše kocovina nebude řídit heslem „jak na Nový rok, tak po celý rok“.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení