Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nezdravý životní styl způsobuje, že vypadáme starší, než jsme.

Slazení urychluje stárnutí! Pozor na vrásky

Před zrcadlem
zdroj: Thinkstockphotos Před zrcadlem
aktualizováno 15.11.2017, 09:12 | 15.11.2017, 09:12 | doma.cz

Nezdravý životní styl způsobuje, že vypadáme starší, než jsme.

Podle nových výzkumů zvyšuje hladinu krevního cukru, v jehož důsledku stárne naše tvář rychleji.Odborníci tvrdí, že lidé ve středním věku, jejichž obsah cukru v krvi je nadprůměrně vysoký, vypadají starší než ostatní.

 

Ačkoli negativní dopad nadměrného množství této látky na naše zdraví je všeobecně znám, jeho vliv na to, jak vypadáme, se potvrdil teprve nyní. Každý milimol na litr krve navíc přidává pět měsíců našim obličejovým rysům. Normální obsah cukru je pět až šest milimolů na litr.

 

 

Experti změřili výši krevního cukru u 602 osob. Mezitím si 60 nezávislých pozorovatelů prohlíželo fotografie jejich tváří. Přitom určovali podle svého mínění jejich věk.


Zdravé lidi s nízkou hladinou krevního cukru posoudili jako o rok mladší než ty, u kterých byla hladina zvýšená, a o rok a půl mladší než diabetiky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Znáte zásady bezpečného sexu?

Stárnoucí rodiče: jak o ně pečovat?

Bojujeme proti rýmě: jak se nenakazit?

  

Stárnutí tváře je podle vědců způsobeno tím, že cukr narušuje kolagen - protein -, který dodává pružnost pokožce. Velkou roli v tomto procesu může hrát i nesprávná produkce hormonu inzulínu.

 
"Čím více glukózy organismus obsahuje, tím starší dotyčný vypadá. Je to další důvod, proč se řídit zásadami zdravého životního stylu. Jejich dodržování neovlivňuje jenom zdraví, ale také vzhled," tvrdí vedoucí studie David Gunn ze společnosti Unilever, která výzkum prováděla.

 

Jeho slova doplňuje Diana van Hemstová z univerzity v nizozemském Leidenu:


"Výsledky potvrzují, jak důležitá je pro zdraví a pocit pohody regulace glukózy v krvi. To, že má vliv i na náš vzhled, by nás mělo motivovat, abychom se snažili žít zdravě, zvláště, pokud už jsme překročili padesátku."

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Maltitol 14:01 01.02.2015
Ahoj,
dá se sladit třeba i maltitol, který má nízký GI, tajže se nezvyšuje cukr v krvi - tudíž by neměl způsobovat stárnutí :D Navíc má méně kalorií jak bílý cukr :) Pokud vás to zajímá, mrkněte sem http://www.maltitol.cz/