Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte sedavé zaměstnání nebo se nevěnujete žádné pohybové aktivitě? V tom případě byste měli vědět, že svému tělu ubližujete podobně, jako byste kouřili.

ŠOKUJÍCÍ STUDIE: Vysedávání vás může zabít, je stejně škodlivé, jako kouření

Nezdravé stravování
zdroj: Thinkstockphotos Nezdravé stravování
aktualizováno 19.05.2014, 00:00 | 19.05.2014, 00:00 | TN.cz

Máte sedavé zaměstnání nebo se nevěnujete žádné pohybové aktivitě? V tom případě byste měli vědět, že svému tělu ubližujete podobně, jako byste kouřili.

"Kouření výrazně zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob a vysedávání může být v mnohých případech stejně nebezpečné," cituje web topky.sk kardiologa Davida Covena z newyorské nemocnice St. Luke’s-Roosevelt.

 

Kouření
(Foto: isifa.com)

 

Jeho slova potvrzuje i vědecký tým kolem doktorky Deborah Rohm Young, která ve své nové studii tvrdí, že se zvýšenému riziku vystavují lidé, kteří mají sedavé zaměstnání. Podle lékařů se však dá riziko snížit fyzickou aktivitou. Nepomine však úplně. Vědci otestovali 84 tisíc mužů se sedavým zaměstnáním a zjistili, že více než polovina z nich je náchylnější na selhání srdce.

 

Jak je již zmíněno, riziko se dá snížit pravidelným cvičením. Kdo se mu však nemůže z jakýchkoli důvodů pravidelně věnovat, měl by si alespoň vyšetřit čas, nesedět v práci neustále u stolu a v pravidelných intervalech od stolu vstát a minimálně deset minut se procházet.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zakáží lékaři počítače? Wi-fi signál zabíjel a Evropou se šíří panika

Brutální video: Tohle se stane, když budete moc hrát na počítači. Tohle video je brutální

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

anička 21:48 30.05.2014
Něco na tom bude, ale to platí jen po ty měšťáky povrchní, náplava.
David 08:46 25.05.2014
Vysedávání vás může zabít,tak to buďte rádi že vysedáváte práce by vás určitě zabila.