Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kvalitní spánek je základem úspěšného dne! Stále více lidí má ale problémy tohoto cíle dosáhnout. Namísto léku sáhněte po čaji z kozlíku lékařského. Má zázračné účinky!

Trápí vás špatný SPÁNEK? Zapomeňte na pilulky, dejte si KOZLÍK

Spánek - kozlík lékařský
zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Spánek - kozlík lékařský
aktualizováno 31.03.2014, 00:00 | 31.03.2014, 00:00 | TN.cz / pet

Kvalitní spánek je základem úspěšného dne! Stále více lidí má ale problémy tohoto cíle dosáhnout. Namísto léku sáhněte po čaji z kozlíku lékařského. Má zázračné účinky!

Kozlík lékařský, latinsky Valeriana officinalis, je léčivá rostlina, která se vyskytuje v nižších polohách po celé České republice. Kozlík lékařský, jenž působí uklidňujícím dojmem, je využíván jako léčivá rostlina a je i pěstován.

 

 

Výzkumy potvrdily, že jeho užívání zkracuje usínání, odstraňuje noční probouzení a zlepšuje kvalitu spánku. Čaj z kozlíku je blahodárný také při boji s křečovými bolestmi, nervozitou, nadýmáním, a dokonce působí i proti pocitům strachu. Jeho účinky jsou známé už od středověku.

 

Může mít na průběh vašeho spánku vliv i úplněk? Podle švýcarské studie ano. Doba hlubokého spánku se kolem úplňku zkracuje o celou třetinu. Podle studie lidé rovněž produkují méně hormonu melatoninu, který má na svědomí ospalost. 

 

Kalendář úplňků pro rok 2014 Kalendář úplňků 2014: Na kdy připadají a čemu se vyhnout

 

Jak tedy dosáhnout kvalitního spánku? Přečtěte si DESATERO PRAVIDEL, které jsme přinesli k příležitosti Světového dne spánku, jenž se koná 14. března. 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zoey 10:23 31.03.2014
Dobrý den, ráda vařím a peču a proto jsem se rozhodla založit si blog o vaření a proto bych chtěla vědět váš názor a dostat se trochu do povědomí lidí. Děkuji za vaše názory a postřehy.

Nechci si tady dávat přimo reklamu a proto pokud budete chtít facebooková stranka meho blogu je : epic food time a přes ni se dostanete i na blog :) děkuju