Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celiakií, tedy celoživotním onemocněním způsobeným nesnášenlivostí organismu na lepek, trpí v Česku přes 100 tisíc lidí. Lidé s tímto onemocněním jsou tak odsouzeni k přísné bezlepkové dietě. Ta ovšem prospěje i lidem, kteří touto chorobou netrpí....

Upečte si BEZLEPKOVÉ cukroví! Recepty na nejoblíbenější druhy

Cukroví
zdroj: Getty Images Cukroví
aktualizováno 18.12.2014, 00:55 | 18.12.2014, 00:55 | TN.cz

Celiakií, tedy celoživotním onemocněním způsobeným nesnášenlivostí organismu na lepek, trpí v Česku přes 100 tisíc lidí. Lidé s tímto onemocněním jsou tak odsouzeni k přísné bezlepkové dietě. Ta ovšem prospěje i lidem, kteří touto chorobou netrpí. Zkuste si upéct vynikající bezlepkové cukroví.

Celiakie je dědičné onemocnění způsobené trvalou nesnášenlivostí lepku. Jedinou možností, jak se vypořádat s příznaky nemoci, je dieta. Dříve bylo náročné v obchodech sehnat bezlepkové potraviny.
 

Mezi přirozeně bezlepkové materiály patří kukuřice, pohanka, rýže nebo proso. Další možností jsou luštěniny, jako je sója. Na pečení se nejvíce hodí mouka z jedlých kaštanů nebo mouka rýžová či sojová. Celiaci si tedy mohou užít plnohodnotné Vánoce i s poctivým domácím cukrovím. Naučte se péct pět nejoblíbenějších bezlepkových vánočních cukrovinek!

Vánoční cukroví
(Foto: TN.cz)


VANILKOVÉ ROHLÍČKY

150 g kaštanové mouky
125 g másla
50 g sekaných vlašských ořechů
50 g moučkového cukru
špetka soli
1 vanilkový lusk
1/2 kávové lžíce mleté skořice

RECEPT: Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme odležet dvě hodiny v ledničce. Pak postupně vyválíme silnější válečky, ze kterých odkrajujeme stejně velké kousky a ručně tvoříme rohlíčky. Rozložíme je na plech s papírem na pečení a při teplotě 180°C pečeme 10 minut dozlatova.
 

POLOMÁČENÉ KOKOSOVÉ TYČINKY

150 g másla nebo Hery
150 g krupicového cukru
120 g strouhaného kokosu
250 g bezlepkové směsi (Mantler, Jizerka)
3 vejce
1/5 lžičky prášku do pečiva
1 hořká čokoláda
špetka soli
domácí marmeláda

RECEPT: Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme odležet tři hodiny v ledničce.Z odpočatého těsta vtlačujeme do suchých formiček tyčinky vysypaných bezlepkovou moukou. Pečeme je na 180°C po dobu 6 až 10 minut. Upečené tyčinky necháme ve formičkách zchladnout a potom je opatrně vyklepneme. Po vychladnutí tyčinky slepíme pomocí marmelády a namáčíme do rozpuštěné čokolády.

 

BABIČČINY OŘECHY

150 g másla
150 g krupicového cukru
125 g sekaných vlašských ořechů
250 g bezlepkové směsi(Jizerka)
3 vejce
2 polévkové lžíce kakaa
1/2 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky skořice
špetka muškátového oříšku
špetka soli


Náplň - Máslový krém s pudinkem

250 g másla
120 g cukru
1/4 l mléka
1 vanilkový puding

RECEPT: Ze surovin vypracujeme těsto a uložíme alespoň na 3 hodiny do ledničky. Těsto pak vtlačujeme do suchých formiček na ořechy vysypaných bezlepkovou směsí. Pak je pečeme v troubě vyhřáté na 180°C po dobu 10 minut.Vychladlé ořechy vyklepneme a mažeme máslovou náplní.

 

POMERANČOVÉ JAZÝČKY

200 g rýžové mouky
100 g moučkového cukru
100 g másla
1 sáček vanilkového cukru
2 vejce
šťáva a kůra z jednoho většího pomeranče
čokoládová poleva na zdobení

RECEPT: Mouku, cukr máslo, vanilkový cukr, vejce a šťávu a a kůru z pomeranče dáme do mísy a vypracujeme ze surovin těsto. Rozválíme a vykrajujeme panákovou skleničkou kolečka. Pečeme 10 min ve vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů. Vychladlé jazýčky poléváme čokoládou nebo je do ní namáčíme.

 

DVOUBAREVNÉ PRACNY

250 g bezlepkové mouky (kaštanová, sójová)
200 g moučkového cukru
1 vanilkový́ cukr
100 g mletých mandlí
150 g másla
1 vajíčko
špetka kůry z citronu
1 lžíce mleté skořice
2ks tlučeného hřebíčku
2 lžíce kakaa

RECEPT: Do hlubší mísy vsypeme všechny přísady a důkladně prohněteme, aby se nám vše pěkně spojilo.Do jedné poloviny přidejte kakao, do druhé 2 lžíce mouky navíc. Uděláme dva válečky a dáme je do chladna, aby těsto ztuhlo. Alespoň 1 hodinu, nejlepší je ale do druhého dne. Formičky na pracny vymažte tukem. Z těsta uždibujte kousky a vtlačujte je do formiček tak, aby po vyklopení byly pracny barevné.Pečte při 180 stupních přibližně 10 minut.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře