Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když vám dítě zakašle, nepodceňte to! Při výběr sirupů a kapek si prostudujte jejich složení.

Vždyť jen kašle… U dětí to nepodceňujte!

Nemocné dítě
zdroj: oficiální zdroj Nemocné dítě
aktualizováno 08.04.2016, 00:07 | 08.04.2016, 00:07 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Když vám dítě zakašle, nepodceňte to! Při výběr sirupů a kapek si prostudujte jejich složení.

Záněty dýchacích cest doprovázené kašlem patří k nejčastějším onemocněním dětí. I když je kašel, který je důležitou ochranou dýchacích cest, nejčastějším příznakem tohoto onemocnění, často se vyskytuje i u jiných diagnóz. Už i snadné vykašlávání je pro tělo zátěží, které by se nemělo podceňovat.

 

Rozeznávají se dva základní druhy kašle

"Suchý dráždivý kašel se vyznačuje výraznými až křečovitými záchvaty únavného kašle. Tělo nevykašlává prakticky žádný hlen. Tento druh kašle může vyvolávat například cigaretový kouř, prach, různé plynové nebo chemické výpary. Suchý dráždivý kašel se vyskytuje i v prvních dnech běžného nachlazení nebo počínající infekce, "vysvětlil Branko Takáč z II. Dětské kliniky dětské fakultní nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

 

Chřipka
(Foto: Profimedia)

 

Produktivní kašel je zase podle jeho slov charakteristický výraznou tvorbou hlenu různého charakteru. Ten může být řídký, hustý, čirý a podobně. "Při tomto druhu kašle jde o obranný reflex těla, který má pomoci při odstraňování choroboplodných zárodků a hlenu z dýchacích cest. Při stagnaci hlenu s choroboplodnými zárodky se vytváří ideální prostředí pro škodlivé bakterie. Produktivní kašel tím napomáhá přirozené obranyschopnosti organismu," přiblížil lékař.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyrobte si domácí bonbony proti kašli, stoprocentně přírodní
Zbavte se kašle co nejrychleji! Jak SPRÁVNĚ kašlat
Máte chřipku a navíc kašel? Léky jdou často „proti sobě“

 

Kašel ovlivňují antitusika a expektorancia

Antitusika tlumí kašel a používají se na úporný dusivý neproduktivní kašel. Expektorancia zase zlehčují vykašlávání několika mechanismy. Mnohé z nich jsou vyrobeny z extraktů rostlin, jako je například břečťan a při jejich použití se hovoří o fytoterapii - léčbě pomocí léčivých rostlin.

 

Důležité je při výběru vhodných sirupů či kapek pro děti podívat se, co obsahují, aby tam nebyly dráždivé látky, konzervační přísady, alkohol či cukr.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Katka 16:34 12.09.2016
Já dávám svým dětem Jacka Hlíváka. Chrání mé děti před chřipkou a nachlazením, které ve školkách neustále řádí. Však to znáte. :-) Navíc dětem díky jahodové příchuti chutná, skvěle cumlají.
Kateřina 14:41 18.04.2016
Mám 3 děti, které si přenáší pořád různé kašlíky mezi sebou. Začala jsem jim dávat Jacka Hlíváka. Jack je skvělý na imunitu. Dávám jim vždycky jeden po snídani a děti to mají spíš jako bonbonek, protože jim moc chutná :) vidím opravdu velkou změnu k lepšímu :-) Všem maminkám doporučuju