Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jednou z prvních čerstvých bylinek, kterou používáme v jarní kuchyni už pár dnů, je řebříček. Možná se vám zdá, že ještě neroste, protože nevidíte bílé květy, ale nenechte se mýlit. Právě vykukuji z trávy první malinké zelené žebříčky. Šup s nimi ...

Zapomenutá bylinka: Řebříček na jarním talíři

Bylinky
zdroj: Thinkstockphotos Bylinky
aktualizováno 10.04.2016, 00:12 | 10.04.2016, 00:12 | doma.cz/jimejinak.cz

Jednou z prvních čerstvých bylinek, kterou používáme v jarní kuchyni už pár dnů, je řebříček. Možná se vám zdá, že ještě neroste, protože nevidíte bílé květy, ale nenechte se mýlit. Právě vykukuji z trávy první malinké zelené "žebříčky". Šup s nimi na talíř!

Když se podíváte do bylinkových knih, dočtete se o řebříčku samá pozitiva. Maria Treben dokonce píše, že kde už nic nepomůže, tam je potřeba nasadit právě řebříček, protože ten si poradí i s chronickými potížemi (zejména když jde o močový měchýř či gynekologické potíže). Řebříček léčí záněty, mírně snižuje tlak, pomáhá na menstruační křeče, migrény a funguje jako dezinfekce. O řebříčku většinou uvažujeme jako o bylině, kterou v sušené formě užíváme na ženské čaje a sedací koupele. Také se o něm říká, že ženám pomáhá podpořit pravé ženství a mužům zase vnímat naši ženskost.

 


Ale teď na jaře je škoda nevyužít také schopnost řebříčku čistit krev a podporovat tvorbu žluči. Je období žlučníku a jater, takže šup s mladými výhonky na talíř. Není náhoda, že roste právě teď, když tyto orgány potřebují pročistit a podpořit.


ČTĚTE TAKÉ:

KROK ZA KROKEM: Pěstování bylinek zvládne každý
Pět bylinek, které si určitě musíte nasušit do zásoby
Třezalka tečkovaná: Přírodou proti depresím, stresu a špatné náladě


Užívat ho můžete syrový jako ozdobu nebo zpestření talířů, stejně jako vařený do polévek, nádivek a zeleninových směsí. "Řebříček není vhodné konzumovat ve velkém a samotný, je to bylina, tedy i droga (zejména užívá-li se sušený samotný), má silné účinky a nám stačí jen tolik, kolik se nám na procházce podaří sebrat do dlaně či košíčku. Pak je to skvělá divoká zelenina se svojí jarní sílou. Pokud máte možnost sbírat v čisté přírodě, tak je navíc i bio," vysvětluje Eva Cikrytová z webu jimejinak.cz. Když si mladé lístky nasušíte, můžete je přidávat do polévek jako koření. Ale na sběr ve velkém je ještě chvíli čas, protože se sbírá v létě i s květem.

 

Oživit řebříčkem můžete polévky, pomazánky, ale i zeleninový guláš. Inspirujte se na následujícíh fotografiích.

 

Recepty s řebříčkem
(Foto: oficiální zdroj)

 

Recepty s řebříčkem
(Foto: oficiální zdroj)

 

Salát
(Foto: oficiální zdroj)

 

Guláš
(Foto: oficiální zdroj)

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře