Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zoubky jsou velmi citlivé a vnímavé vůči vnějším vlivům.

Žluté zuby u dětí: jak je vybělit

Děti
zdroj: isifa.com Děti
aktualizováno 23.08.2012, 00:00 | 23.08.2012, 00:00 | doma.cz/kat/ulekare.cz

Zoubky jsou velmi citlivé a vnímavé vůči vnějším vlivům.

Dobrý den,


dcera má 9let a má udruhých zubů žlutou sklovinu. Zubařka říkala,že to bývá, ale mě se zdá,že má na těch spodních zubech, na jedničkách a dvojikách má čím víc žluté zbarvení. Dá se to nějak vyřešit?

Dceři kontrolujeme každý den při čištění zub,ale nevidím zlepšení. Jakou pastu používat nebo jaký přípravek,aby se to zlepšilo? Děkuji za odpověď.

Martina

 

Dobrý den,

vyhledejte si v okolí dentální hygienistku, která holčičku prohlédne a doporučí vám pasty i speciální, které nejsou v běžném obchodě ke koupi, bude - li to podle jejího mínění potřeba. Skontroluje také techniku čištění zubů, dnes jsou modernější metody na správné číštění zubů (již žádné kroužení) a naučí ji to....

 

ČTĚTE TAKÉ:

Topíte se v potu? Rady, jak to zvládnout

 

Také je hodně důležité, aby dcera nepila koncetrované džusy (at si je ředí vodou) a aby si po nich i po ovoci vypláchla ústa čistou vodou. Kyseliny z těchto nápojů a ovoce mohou totiž u citlivé skloviny narušit její povrch a potom se v ní usazují pigmenty. Dentální hygienistka bývá součástí ambulance dobrého stomatologa, ale ošetření se platí přímo, není na pojištovnu. Rozhodně se ale konzultace u ní bohatě vyplatí, má totiž na pacienta mnohem víc času a studuje obor péče o chrup několik let. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská, ulekare.cz

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře