Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Japonské léčitelství není tak populární jako čínské. To ovšem neznamená, že by nemělo své kouzlo, a především pozitivní dopad na naše zdraví. Nejlepší na tom je, že nemusíte navštěvovat speciální pracoviště. Terapii si můžete udělat samy z pohodlí...

Znáte umění japonského léčitelství? Pomůže vám od bolesti i stresu!

Bolest hlavy
zdroj: Thinkstockphotos Bolest hlavy
aktualizováno 25.01.2016, 16:41 | 25.01.2016, 16:41 | DyA

Japonské léčitelství není tak populární jako čínské. To ovšem neznamená, že by nemělo své kouzlo, a především pozitivní dopad na naše zdraví. Nejlepší na tom je, že nemusíte navštěvovat speciální pracoviště. Terapii si můžete udělat samy z pohodlí domova.

V léčitelství Jin Shin Jyutsu se vše točí okolo naší dlaně. Japonci věří, že každý prst je propojen s orgánem a zároveň mu odpovídá i určitá emoce.


Jak celá terapie probíhá?

Pokud chcete zapůsobit na daný orgán a zbavit se bolesti, pak obemkněte odpovídající prst druhou rukou a chvíli držte. K výslednému uvolnění orgánu bohatě postačí držet prst 4-5 minut. Důležité je nezapomenout na dech. Dýchejte zhluboka a klidně!


Palec
Pokud vás trápí zažívací problémy nebo bolesti hlavy, pak postačí pár minut přidržet palec. Ten je podle Japonců úzce propojen s žaludkem. Po stisku se vám rychle uleví od bolesti. Palec je také spojován se špatnou náladou, depresí a úzkostí.


Ukazováček
Především ženy, které trpí na bolesti močového měchýře, ocení úlohu ukazováčku v japonském léčitelství. Ukazováček je propojen s ledvinami a močovým měchýřem, proto se nebojte tento prst stlačit. Pomůže vám od fyzických problémů. Pokud vás trápí spíše emoční potíže, pak je ukazováček spjat se strachem a vnitřním neklidem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Magická síla koček – jak nám mohou pomoci?
Známe příčiny VŠECH NEMOCÍ i cestu, jak se uzdravit
Recept na dlouhověkost: Pijte a jezte jako Japonky


Prostředníček
Bolí vás hlava, máte migrénu nebo menstruační bolesti? Stlačte váš prostředníček, který je spojen s játry a žlučníkem. Po stlačení se také uvolníte a zkrotíte hněv či podrážděnost. Prostředníček vám může pomoci i od únavy.


Prsteníček
Respirační problémy a astma může vyřešit stisk prsteníčku, který je propojen s tlustým střevem a plícemi. Stisk vám může pomoci od emočních problémů, především od negativity a strachu.


Malíček
Nejmenší prst na naší ruce je spojen se srdcem a tenkým střevem. Pokud vás trápí nafouklé břicho, bolest v krku či některé srdeční onemocnění, pak byste si měla stisknout právě malíček. Stisk malíčku se doporučuje i lidem s nízkým sebevědomím.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

luckyrio 22:32 08.05.2016
Teda! Dneska vám jdou fóry, nějak přes pysky! (Trapný ale o to blbější!)
karel 20:10 02.02.2016
Na bolest hlavy je nejlepši lečba uhodit se rasantně kladivem do kolena.Na bolest hlavy v tu chvilku zapomenete.
jana.fasiangova@seznam.cz 08:26 26.01.2016
Zkusila jsem a musím přiznat že bolesti hlavy během snad 2 min přestaly a tak budu zkoušet další. Je to lepší než polykat léky na bolesti. Fa