Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Počasí se v posledních dnech prudce změnilo a zkomplikovalo život lidem v Česku. Mnozí si kvůli zledovatělým chodníkům a ulicím způsobili úraz. Zranění však mohou dostat i desetitisíce korun na odškodém.

Zranili jste se na ledovce? NÁVOD, jak získat od pojišťovny odškodné

Kluzký chodník
zdroj: Thinkstockphotos Kluzký chodník
aktualizováno 26.01.2015, 00:01 | 26.01.2015, 00:01 | TN.cz / pet

Počasí se v posledních dnech prudce změnilo a zkomplikovalo život lidem v Česku. Mnozí si kvůli zledovatělým chodníkům a ulicím způsobili úraz. Zranění však mohou dostat i desetitisíce korun na odškodém.

K úrazu na zledovatělém chodníku přijde člověk snadno, cesta k odškodnění zas už tak lehká není. O chodníky a ulice se starají města a obce, a mnoho z nich už je kvůli možným úrazům občanů pojištěno. V opačném případě město nebo obec posuzuje jednotlivé případy úrazů a peníze vyplácí ze svých prostředků.

 

 

Pokud se zraníte na ledovce, může vám pojišťovna vyplatit i částku 40 tisíc korun. Ovšem ne každý pád na chodníku automaticky znamená vznik odpovědnosti za škodu a tedy nárok na odškodné. "Hlavní slovo má vždy město, které rozhoduje, zda ta komunikace byla ve stavu, kdy k danému úrazu mohlo dojít," sdělil TN.cz mluvčí ČSOB pojišťovny Petr Milata. 

 

Co nejpřesnější zdokumentování pomůže obci a pojišťovně posoudit, zda máte na odškodnění nárok. Žádost v každém případě podáváte na městském či obecním úřadě - v místě, kde se úraz stal. Můžete ji poslat i poštou, ale lepší je navštívit úřad, co nejdříve po události - v ten den nebo nejbližší pracovní den. Formulář k nahlášení úrazu může a nemusí existovat, každý úřad si tuto záležitost totiž vyřizuje jinak, ale žádost musí obsahovat následující údaje:


• jméno a příjmení


• kontaktní adresa, telefon nebo e-mail


• přesné určení místa pádu
(foto z místa úrazu, jednoduchý náčrt s vyznačením konkrétního místa pádu)


• uvedení doby pádu (
nejenom den, ale i hodinu)
 

• kontakty na svědky události


• přiložit můžete i protokoly od lékařů nebo policie

 

"V dnešní době už není problém, aby člověk přesné místo, kde se zranil, ihned po úrazu zdokumentoval například prostřednictvím fotoaparátu v chytrém telefonu. Je to důkaz, který mu může výrazně pomoci," dodal Milata. 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře