Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Alternativní medicína dokáže někdy opravdu překvapit.

Zvláštní způsoby léčby: hadi, červi a hmyz!

Divná léčba
zdroj: isifa.com Divná léčba
aktualizováno 17.09.2012, 00:00 | 17.09.2012, 00:00 | doma.cz/kat

Alternativní medicína dokáže někdy opravdu překvapit.

Možná byste se raději rychle uzdravili, kdyby vám někdo navrhnul terapii, která spočívá v přikládání červů na ránu. Přečtěte si o nejpozoruhodnějších z nich:

 

Pobodání včeličkami


Léčba včelím bodnutím je známá už přes 3 tisíce let. V Číně je oficiálně uznána od roku 2007. Minimum jsou prý čtyři bodnutí, ale výjimkou nejsou ani desítky bodnutí. Pomáhá to proti revmatismu a artritidě. Bodá se k tomuto účelu speciálně chovanými jedinci. Ideální je žihadlo o velikosti 0,3 mm. Lékaři přiloží včelku pomocí pinzety na vybrané místo na těle. Do odpoledne se vám po ranní terapii radikálně uleví.

 

Různé divné způsoby léčby zblízka:

Fotogalerie

1 / 6 Otevřít fotogalerii


 

Červíčci


Používá se pro čištění bércových vředů nebo jiných ran, které se špatně hojí. Do rány se nasadí larvy vybraného druhu mušek, dva dny „vyžírají“ odumřelou tkáň, likvidují bakterie a podporují hojení, vypouštějí totiž do rány „hojivé“ látky. Léčí se tak ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, tuto metodu používá i Městská nemocnice v Ostravě a nemocnice v Semilech či Litomyšli.

 

Pijavice


Nepěkná na pohled je i léčba pijavicemi. Ta se v minulosti používala často, měla ulevovat od „žluči“. Ještě dnes se pijavicím připisují nejrůznější účinky: schopnost detoxikovat organismus, léčit bércové vředy, astma nebo alergii či lupénku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

RAKOVINA PRSU: 10 výmluv, proč nejít na mamograf, poraženo

Ušetřete za zubaře! Pět rad pro zdravé a silné zuby

 

Moč

Do kategorie nechutností spadá urinoterapie, v užším smyslu slova léčba pitím vlastní moči. Tato léčba má tisíciletou tradici v indické ajurvédské nebo čínské medicíně, západní lékaři ale její účinnost nepotvrdili.

 

Hadi


Hadi jsou prý výbornou terapií proti úzkosti. Když se na lekci pomazlíte s hady, zjistíte, že had není vůbec slizký nebo zákeřný. Před tím, než se návštěvníci kurz s hady vůbec setkají, poddají se hluboké meditaci. Strachu se zbaví, kdysi hada podrží. Mnozí to samozřejmě napoprvé nezvládnou. Pak ale můžete mít ze sebe radost – překonali jste sami sebe!

 

Netradiční pedikúra


Okusování rybičkami Gara Ruffa si můžete užít v samotném centru Prahy na hlavních turistických třídách. Rybičky se živí okusováním odumřelých částí kůže. Tato terapie se používá i při potížích s lupenkou. Nemocní do vody ponoří postiženou část těla a rybičky je šupinek rychle zbaví.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře