Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celer je plný vitamínů, minerálů a dalších zdravých látek. Snadno se tak může stát skvělým doplňkem běžné stravy a elixírem zdraví.

Pijte každé ráno celerový džus! Prospěje hned 6x

celerový džus
zdroj: Getty Images celerový džus
aktualizováno 01.09.2019, 00:00 | 01.09.2019, 00:00 | doma.cz

Celer je plný vitamínů, minerálů a dalších zdravých látek. Snadno se tak může stát skvělým doplňkem běžné stravy a elixírem zdraví.

Celerový džus můžete vyrobit tak, že ho oloupete škrabkou nebo nožem, nakrájíte a dáte do odšťavňovače. Doporučuje se přidat další ovoce nebo zeleninu, nejen proto, že pak bude směs chutnat lépe, ale také kvůli větší výživové hodnotě. Pokud by byl džus moc hustý, můžete přidat vodu.


Samotná celerová šťáva má ale výhodu, že obsahuje méně cukru a kalorií než jiné ovoce. Jedna sklenice tohoto džusu má dokonce méně kalorií než středně velká mrkev. Co když budete konzumovat tuto potravinu denně?


1. Zlepší se stav vašich očí


Celer má vysoký obsah vitamínu A, který má rozhodující vliv na zdravý zrak. Chrání totiž povrch očí před bakteriemi a viry. Také zmenší možnost rozvoje onemocnění souvisejících s věkem jako je třeba šedý zákal.


2. Stop rakovině


V celeru se nachází také luteolin, který oslabuje rakovinotvorné buňky. Tím také může podporovat léčbu rakoviny. Například v čínské medicíně už se celer v boji proti rakovině používá dlouho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Moringový čaj: Vhodný na hubnutí, pro puberťačky i ženy v menopauze!
Co se stane, když budete každý den jíst trochu cizrny? Porostou vám vlasy a nehrozí infarkt
Banány léčí deprese, tlak, bradavice i anémii


3. Nebudete mít překyselený organismus


Celer obsahuje velké množství prvků jako je železo, hořčík a sodík. Ty pomáhají neutralizovat kyselost některých jídel, které jste snědly, a udržovat tak v těle přirozenou rovnováhu pH. Konzumace velkého množství kyselých potravin způsobuje zdravotní problémy například s kostmi, také má vliv na vznik ledvinových kamenů a jaterních a srdečních potíží. Běžný člověk sní denně velké množství kyselých jídel, když tedy do jídelníčku zařadíte celer, tak těmto problémům a jejich hromadění zabráníte.


4. Udržíte rovnováhu tekutin


V celeru je velké množství draslíku, který má v lidském organismu velkou roli. Někteří vědci dokonce věří, že je to nejvýznamnější minerál pro správné fungování našeho těla. 40 % vody se v organismu nachází v buňkách, zbytek vody je například v krvi nebo mezi buňkami. Draslík se ve vodě rozpouští a reguluje její hladinu uvnitř buněk, což je pro zdraví nezbytné.

 

celerový džus
(Foto: Getty Images)


5. Zabráníte vzniku cukrovky 2. typu


Diabetes typu 2 je velkým problémem moderní společnosti. Odhadem by touto nemocí mělo do roku 2030 trpět až 400 milionů lidí po celém světě. Celer obsahuje hodně vitamínu K, který zvyšuje citlivost na inzulín a tím snižuje riziko vzniku cukrovky.


6. Získáte potřebné množství folátů


Folát je jedním z vitamínů skupiny B a je potřebný pro červené a bílé krvinky nacházející se v kostní dřeni. Stejně tak je nepostradatelný pro látkovou přeměnu, při štěpení bílkovin a pro replikaci DNA.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře