Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásné nejste jen díky pleti nebo vlasům, důležitou roli hrají také vaše zuby. Zdravé zuby vám déle udrží mladistvý vzhled a jsou ukázkou dobré kondice. Pravidelně si hledáte informace o tom, jak znovu získat zářivý úsměv? Nemusíte utrácet za bělí...

Bělejší zuby díky jídlu? Jde to!

bílé zuby
zdroj: Getty Images bílé zuby
aktualizováno 24.03.2019, 00:00 | 24.03.2019, 00:00 | doma.cz

Krásné nejste jen díky pleti nebo vlasům, důležitou roli hrají také vaše zuby. Zdravé zuby vám déle udrží mladistvý vzhled a jsou ukázkou dobré kondice. Pravidelně si hledáte informace o tom, jak znovu získat zářivý úsměv? Nemusíte utrácet za bělící procedury, zaměřte se na tyto potraviny.

Která žena by nechtěla mít zářivý úsměv a ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Jídlo ovlivňuje nejen vaši náladu nebo postavu, ale i barvu zubů. Pro jejich hezký vzhled byste měly omezit víno, kávu, čaj a sladké potraviny.

 

Své zuby byste neměly moc týrat ani citrusy, protože poškozují zubní sklovinu. Na nějaký čas by zuby sice vybělily, z dlouhodobějšího hlediska byste si ale spíš uškodily. Naopak se zaměřte na následující:


Mléčné výrobky


Možná už víte, že sýry a další mléčné výrobky jsou bohatým zdrojem vápníku, který je pro pěkné zuby absolutně nepostradatelný. Prospívá totiž zubní sklovině. Některé z těchto potravin také obsahují bílkovinu zvanou kasein, která dokáže zubní sklovinu přirozeně obnovovat a zároveň je dobrá také pro dásně.


Listová zelenina


Špenát nebo salát mají silné antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji proti zubnímu kazu. Když budete listovou zeleninu důkladně kousat, tak díky tomu zuby umyjete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak děti přimět k čištění zubů?
Správná péče o zuby: Jak na mléčné i zuby teenagerů?
Jak na bolest při prořezávání zubů?


Jahody a jablka


Toto ovoce je nejen sladkostí, která zubům nepřihoršuje, ale zároveň přírodním zubním bělidlem. Obsahuje totiž kyselinu jablečnou, která se občas přidává i do zubních past. Jahodami můžete dokonce zuby potřít a nechat pár minut působit, aby byl účinek efektivnější.


Jak napovídá už její název, kyselina jablečná se nachází také v jablcích, které jsou efektivním zubním čistidlem. Už babičky říkávaly, že když nemáte po ruce kartáček, stačí místo čištění zubů sníst jedno jablko.

 

bílé zuby
(Foto: Getty Images)


Cibule


Protože se v cibuli nachází sloučeniny síry, pomáhá v ústech zabíjet škodlivé bakterie, které způsobují kazy. Zařazujte cibuli pravidelně do svého jídelníčku a bojujte tak účinně proti ošklivým zubům.


Brokolice


Tato potravina zuby nejen vyčistí, ale i vyleští. Také obsahuje železo, a proto chrání zubní sklovinu před bakteriemi, které ji narušují.


Nezapomeňte, že zubům pomáhá také časté žvýkání, které je posiluje. Žvýkáním se navíc vytváří sliny, které čistí povrch zubů a pomáhá zmizet různým skvrnám. Když ale sáhnete po žvýkačce, dejte si spíš tu bez cukru. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře