Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zuby dokážou pěkně potrápit a málokdo na ně není háklivý. Přepadla vás ve večerních hodinách bolest zubů a vy si zoufáte, jak to do návštěvy zubaře vydržíte? Nebo už nevíte, jak si poradit s chronickou bolestí zubů a akorát vám to zhoršuje náladu ...

Bolí vás zub? Najděte úlevu HNED a v pohodlí domova

bolest zubů
zdroj: Getty Images bolest zubů
aktualizováno 07.04.2019, 00:00 | 07.04.2019, 00:00 | doma.cz

Zuby dokážou pěkně potrápit a málokdo na ně není háklivý. Přepadla vás ve večerních hodinách bolest zubů a vy si zoufáte, jak to do návštěvy zubaře vydržíte? Nebo už nevíte, jak si poradit s chronickou bolestí zubů a akorát vám to zhoršuje náladu i konzumaci jídla?

Bolest zubů má své důvody, většinou jde o problémy s dásněmi, zubním kazem nebo nadbytkem zubního kamene. Stejně tak ale může jít i o špatně udělané plomby nebo zubní korunky, sebemenší úraz může způsobit třeba prasklý zub.


Pravou příčinu pravděpodobně zjistí až vás zubař, do té doby ale funguje recept univerzální pro všechny tyto vyvolavatele potíží, který vám od bolesti uleví. A to i v případě, že k tomu vede závada v zubním nervu nebo problematické čelistní klouby.

 

bolest zubů
(Foto: Getty Images)

 

Budete k tomu potřebovat jen 2 věci


Tento způsob nepříjemnou bolest zdolá do pár sekund, a navíc si zvládnete ulevující látku bez zbytečných průtahů připravit i samy doma. Postačí vám k tomu dvě ingredience, a to kokosový olej a hřebíček. První z nich má zaručené antibakteriální schopnosti, a tak utlumí zánět, respektive bakterie, které ho způsobují. Hřebíček zase zmírní bolest, protože obsahuje látku, která funguje jako přírodní analgetikum.


Zvládnete to samy


Smíchejte jednu čajovou lžičku kokosáku s poloviční lžičkou prášku z hřebíčku. Jestliže máte pouze hřebíček v celku, tak ho bude stačit nadrtit nebo nakrájet na co nejmenší kousky. Míchejte dvě ingredience tak dlouho, dokud z nich nevznikne taková pasta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak děti přimět k čištění zubů?
Jak často, jak dlouho, čím? Tipy na dokonale vyčištěné zuby
Jak na bolest při prořezávání zubů?


Tu posléze naneste přímo na bolavé místo, ať už jde o dáseň nebo zub, a také do jeho okolí. Pokud je bolest opravdu silná, můžete chvíli žvýkat i samotný hřebíček, aby úleva přišla co možná nejrychleji. Vyloučí se tak eugenol, právě ten totiž dokáže bodavou bolest zkrotit.


Jak často?


Nejlepší samozřejmě bude, když to zvládnete opakovat alespoň třikrát denně. Pasta by na zubech měla působit co nejdéle, a tak byste účinek neměly hned něčím zajíst, raději toto domácí sedativum aplikujte až po jídle. Můžete však domácí lék aplikovat také vždy, když se bolest opět vrátí, dokud nepřejde nebo se vám nepoštěstí zajít k zubaři.


I když už bolest přešla, tak nepolevujte v nanášení směsi alespoň dva dny po jejím ustoupení. Nanášejte pastu na místo ještě jako prevenci, jen tak se nevrátí hned, jakmilese rozhodnete kokosový olej s hřebíčkem vysadit.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře