Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

K chilli papričkám nemůžete mít neutrální vztah. Buď je milujete, nebo je nenávidíte. Zároveň tyto pálivé potvory patří stejně jako olivy nebo plesnivé sýry mezi jídla, ke kterým se musíte takříkajíc projíst. To znamená, že když si dáte pálivé pop...

Chilli papričky: Jak moc jste odvážné?

Žena s chilli
zdroj: Getty Images Žena s chilli
aktualizováno 10.02.2019, 00:00 | 10.02.2019, 00:00 | doma.cz

K chilli papričkám nemůžete mít neutrální vztah. Buď je milujete, nebo je nenávidíte. Zároveň tyto pálivé potvory patří stejně jako olivy nebo plesnivé sýry mezi jídla, ke kterým se musíte takříkajíc projíst. To znamená, že když si dáte pálivé poprvé, tak vás osloví maximálně svou ostrostí a možná si spíš řeknete: „Už nikdy víc“. Časem ale budete v pokušení s papričkami experimentovat víc.

Zdá se, že ostrým papričkám propadá čím dál tím víc lidí. I mnoho Čechů si pěstuje vlastní papričky a rádi navyšují stupně pálivosti, které ještě dokážou v jídle zdolat. Dokonce se také pořádají chilli festivaly, kde mohou lidé soutěžit, kolik ostrosti ještě dokážou snést.

 

Chilli
(Foto: Getty Images)

 

Proč vůbec pálí?


Papričky obsahují dráždivou látku kapsaicin. Ta silně stimuluje nervová zakončení jazyka, může však působit i na jiné sliznice. Dokáže vás třeba pěkně rozbrečet, když si po kontaktu s papričkou nechtěně sáhnete stejnou rukou do oka. Když proto konzumujete nebo zpracováváte samotnou papričku, doporučuje se nakrájet ji na kousky a napichovat raději párátkem.


Vodu ne, mléko!


Když to přeženete, neodhadnete své síly a sníte příliš velký kus jedné z pálivějších papriček, tak budete mít pravděpodobně pocit, že začnete chrlit oheň. Snažíte se pálení jakkoliv ztlumit, studený vzduch však moc nepomůže a když se napijete vody, tak se to ještě zhorší. Nejosvědčenější „lék“ na pálení pusy je mléko, které vaše rozbouřené chuťové pohárky zaručeně utiší.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexy chilli: vypěstujte si papričku v květináči

Pálí, pálí, pálí! Žhavé krůtí chilli

Přijďte na chuť indické kuchyni! Zajímavé recepty s játry a fazolkami


Dobrého nepálí?


Někdo tvrdí, že při dlouhodobém požívání chilli papriček získáte vůči pálivosti jakousi odolnost. Něco na tom bude, ale není to tak úplně přesné. Vnímavost pálení papriky se totiž u každého člověka liší, záleží na počtu chuťových receptorů na jazyku. Postupně se však chuťové pohárky opravdu mohou znecitlivit. Čím více pálivého člověk „na jeden zátah“ zvládne, tím víc si poté může troufnout na ještě ostřejší typy papriček.


Královna chilli papriček


Existuje žebříček v pálivosti papriček, který se nazývá Scovilleova stupnice. Nejpálivější paprička se jmenuje Pepper X a vyšlechtil ji Ed Currie. Ten je také „otcem“ slavné Caroliny Reaper, která se však od roku 2012 posunula z původního prvního místa až na třetí příčku stupnice. Na druhém místě se mezi nimi nachází „Dračí dech“.

 

Dalšími známými pálivými papričkami jsou třeba habanero nebo jalapeños, ty se však do první desítky na Scovilleově žebříčku nevešly.

 


Chilli papričky jsou v přiměřeném množství zdravé. Nejenže pomáhají při hubnutí, trávení a obsahují důležité vitamíny B a C, ale také fungují jako přírodní afrodiziakum. Když jich ale sníte příliš a nejste zvyklí, tak vám můžou také nepříjemně podráždit žaludek a způsobit nevolnost. Zacházejte s nimi proto opatrně.


A co vy, máte rádi pálivé?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Sony 22:07 10.02.2019
Zajímají mě papričky jako přírodní afrodisiakum. Akorát nevím, jak se mají správně užívat, respektive jakou zvolit léčivou formu, zda k vnitřnímu nebo zevnímu použití, případně obojí?